Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] CB-Radio przy podkręcaniu głośności trzeszczy w głośnikach


Rekomendowane odpowiedzi

Hej klubowicze mam takie pytanko mam radyjko cb intek m 790 plus od prawie 2 lat i teraz zaczyna mi przy dotknieciu pokretla od glosnosci trzeszczec w glosniku to napewno jest potencjometr ale czy musze go zaraz wymieniac czy da sie to jakos zrobic prosze o rade bo mnie to juz strasznie denerwuje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny przypadek z potencjometrem od wzmacniacza kina domowego.

W moim przypadku wystarczyło popsikać WD-40. Działa do tej pory poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega pisze WD-40 ale lepszy będzie KONTAKT

coś takiego http://www.allegro.pl/item613691195_spray_do_czyszczenia_potencjometrow_kontakt_pr.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moglibiscie mi dokladniej opisac gdzie musze to popsikac i jak bo nie chce czegos zepsuc calkiem dzieki za porade i czekam na odpowiedz

pic polega na tym aby do środka potencjomentru dostał się środek np. wd40. Najlepiej zdejmij gałkę i panel, psiknij na potencjometr i go kilka razy przekręć czynność powtórz ze trzy razy i powinno być ok. środka nie żałuj a na koniec poprostu przedmuchaj potencjometr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nie pomogło to albo ponowna próba regeneracji przez fachowca albo wymiana potencjometru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza tekst "od prawie 2 lat"??

Intek powinien mieć gwarancję na 2 lata oddaj do serwisu. Sprzedają takie dziadostwa a ludzie sie nabierają (w tym i ja się też dałem namówić). U mnie odlutował się głośniczek i mi wmawiali że to nie ich wina tylko jest to uszkodzenie eksploatacyjne.

Moja sugestia jest taka, sprzedaj i kup unidena i zapomnisz że coś może się popsuć.[br]Dopisany: 23 Czerwiec 2009, 13:35_________________________________________________Aha może to nie być potencjometr, może głośniczek się odlutował tak jak u mnie i nie łączy jak go dotykasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw przesmaruj i zobacz efekt. Ostatnio szwagier kupował auto i gość mu spuści z ceny bo radio niby lipa. Wypsikał całe radyjko WD40 i śmiga elegancko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniden 510 lub 520, jeszcze żaden nie nawalił, a już ich sporo zamontowałem. Cena jest przystępna, oczywiście lepiej presidenta, ale to już jest zbyt duży wydatek, nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj Lincolna na allegro :)

No to mu poleciłes tanie radyjko :decayed: dobre jest, nie powiem :wink4:

Nikt nie mówił, że ma być tanie tylko dobre :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie pomoglo glosniczek jest tez w porzadku a gwarancja jest juz niewazna doradzcie mi jakie radyjko jest dobre ale w miare tanie o rozmiary nie chodzi tylko zeby to smigalo

Poszukaj Lincolna na allegro :)

No to mu poleciłes tanie radyjko :decayed: dobre jest, nie powiem :wink4:

Nikt nie mówił, że ma być tanie tylko dobre :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś na czerwono zaznaczyć "w miarę tanie" a nie samo "tanie"

Lincoln nie jest wcale taki drogi. Faktycznie ceny bywają czasami zaporowe ale można też trafić taniej i wówczas wyjdzie "w miarę tanie"

A i sprzęcik nie tylko do pytania o drogę :)

Znalazłem w zakończonych na allegro :

http://allegro.pl/item654030085_president_lincoln.html

Jak widać można trafić nawet taniej niż "w miarę tanio"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unidena masz za ok 200 zł, a jak się trafi to za 150 zł. Hmy to dwa razy taniej. Czy jest sens przepłacać żeby mieć ciut lepszy odbiór i zasięg?? Różnica w jakości nie jest duża a w cenie to 200% ceny Unidena. Dla mnie za duża różnica.

Niech kolega wybierze co mu bardziej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unidena masz za ok 200 zł, a jak się trafi to za 150 zł. Hmy to dwa razy taniej. Czy jest sens przepłacać żeby mieć ciut lepszy odbiór i zasięg?? Różnica w jakości nie jest duża a w cenie to 200% ceny Unidena. Dla mnie za duża różnica.

Niech kolega wybierze co mu bardziej pasuje.

Wszystko się zgadza tylko, że te radia różnią się przynajmniej klasą.

Zobacz ten model Unidena (odpowiednik lincolna) i jego cenę :

http://allegro.pl/item626215743_lincoln_uniden_2830_okazja.html

Przyznam Ci jednak rację w tym, że jeżeli chodzi tylko o misków to nie ma sensu kupować radia za 500-1000 pln

Jeżeli jednak bym trafił lincolna za 300 to lepiej to niż u 520.

Za taką kasę to lincoln nie jest tylko radiem ale inwestycją :) Jak już nie będzie potrzebny to sprzedajesz i nic na nim nie stracisz, ba, nawet zarobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...