Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Navi plus - nie znajduje drogi na której jestem


Rekomendowane odpowiedzi

Na forum A6 skonczyly nam sie pomysly na rozwiazanie mojego problemu wiec moze tu ktos wczesniej spotkal problem jaki jest u mnie.

Pozwolicie ze skopiuje z tamtego forum posty (ponizej) z moimi odpowiedziami ktore naswietla sprawe:

-----------

Dzis wrzucilem sobie mapy PL do swojej navi i okazalo sie ze gps nie widzi satelit, szyba rozbiorka i naprawa przecietego kabla od anteny, teraz wszystko jest OK tj. teoretycznie bo navi widzi satelity, pokazuje pozycje itd. ale nie moze odnalezdz drogi na ktorej sie znajduje.

Lektor mowi ze jestem na drodze poza zasiegiem, na wyswietlaczu kreci sie strzalka i wyswietlany jest komunikat OFF ROAD.

-----------

laser byl czyszczony przy okazji wyjmowania calego urzadzenia,

moze byc wina samej plytki? tj. jakosci jej nagrania?

-----------

wlasnie wrocilem autem, zrobilem kilkadziesiat km i po ustawieniu destination praktycznie przez cala droge pokazywal sie OFF ROAD ale w pewnym momencie mapa wskoczyla na ulice ktora byla ok 30m od miejsca w ktorym sie znajdowalem

-----------

popstrykalem fotki wiec sytuacja wyglada tak:

mam satelity i pozycje ktora podczas jazdy sie zmienia tak jak pisales powyzej:

9ce7b57f2d605b5cm.jpg

po jakims czasie (kilkuset metrach) navi traci pozycje nie tracac zasiegu gps:

a92e888c13e2b265m.jpg

oczywiscie na wyswietlaczu ciagle szuka drogi ale odleglosc do miesca docelowego pokazuje:

ea01563c49624a9dm.jpg

zauwazylem ze jak wlacze mape to podczas ruchu pojazdu kursor przedstawiajacy auto skacze z miejsca na miejsce (wiec nie ma sie co dziwic ze nie moze znalezdz pozycji):

9da8c6366d310f1dm.jpg 4e42297152bf34c4m.jpg 917ebc3787ee19b5m.jpg

ktos kuma o co tu chodzi? nie jestem zupelnym laikiem w tych kwestiach ale mi juz brakuje jakiejkolwiek koncepcji.

----------

sprawdzilem wszystkie adaptacje u mnie sie zgadzaja tj. rozmiar opon 1960 i czytnik, u mnie byl kanal 45 (abs), zmienilem na 8 i nic sie nie zmienilo,

dalej to samo, kursor skacze wkolo pozycji,

----------

kabel sprawdzany miernikiem i nie ma zwarcia z masa czyli ok, wtyczki tez wszystkie siedza tak jak trzeba,

Ktos wie o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, podmień antenę, ja tak miałem w antenie na gps przez bluetooth (czy jak to się piszę) że nie chiała mi wskazać położenia dobrego na mapie mimo znalezienia satelit. Kręciła się w kółko skakała i przeskakiwała z ulicy na ulicę.

Więc zaczął bym od podmiany anteny gps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...