Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Paliwo przemysłowe - co to?


bulk_1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem czy w PL występuje takie coś ale np. we Francji i Szwecji jest takie coś jak paliwo przemysłowe( nie do kupienia na stacji) - jest dużo tańsze bo normalny ON kosztuje w szwecji ok 4,5zł a takie paliwo mogę mieć za ok 1,8zł :naughty: Koledzy mówią że to zwykły ON tylko że dla przemysłu(w szwecji używają go na statkach rybackich) i jest tańszy bo bez podatku a kolor to przez to żeby nie zalewać go do zwykłych samochodów.

Czy ktoś o tym wie? Pytam bo znajomy to kupuje po 100 litrów miesięcznie i leje do Mazdy 6 2.0 w dieslu, zrobił na tym już ze 40tk i mówi że nie czuje różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest prawie to samo paliwo co lejemy do baku tylko inaczej opodatkowane i stąd ta cena...

Poczytaj tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t75428.0.html;highlight=shell. Jest gość co ma wirówkę i sprawdza różne paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kolesia ktory leje cos podobnego do A6 tyle ze dolewa do tego Octan Boostera.Wiec bulk_1986 kupuj i lej ale dolewaj uszlachetniaczy,niedosc ze czyscza wtryski to i daja kopa o kilka oktan.Jedna buteleczke mozesz rozlac na ok 100litrow paliwa i bedzie git.My w UK mamy np cos takiego: http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_storeId_10001_catalogId_10151_productId_274559_langId_-1_categoryId_165750#dtab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że we Francji często kontrolują paliwo bo byłem tam 2 miechy i mieliśmy w firmie paliwo przemysłowe ale do samochodów zabronili lać :tongue4:

W szwecji przez lata jeszcze nie miałem najmniejszego kontaktu z policją a co dopiero kontrole paliwa :kox:

Właśnie ten koleś mi mówił że nie ma różnicy żadnej oprócz ulgi podatkowej a jego teść pracuje w porcie i sprzedają te paliwo że głowa mała :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...