Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Zapach płynu chłodniczego z nawiewu plus lekko grzeje


P.W.

Rekomendowane odpowiedzi

jwt. Jakiś czas temu znalazłem trochę płynu chłodniczego w nogach pasażera. Wsypałem uszczelniacz i płynu już nie ubywa, wszędzie sucho, pozostał za to smrodek i lekko działa ogrzewanie, chociaż nie powinno. Zdjąłem schowek - sucho. W komorze silnika - sucho. Ki diabeł?

Wymianę nagrzewnicy traktuję jako ostateczność, co jeszcze mogę sprawdzić w domowych warunkach? Skąd to lekkie grzanie?

PS Co jest pod filtrem kabinowym?

Dzięki za wszelką poradę,

PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod filtrem kabinowym (przeciwpyłkowym) jest klapa która zamyka dopływ powietrza do kabiny w przypadku obiegu zamkniętego pod tą klapą jest wentylator który możesz wyjąć rozbierając schowek ( wentylator trzyma się na trzech torxach rozmiaru nie pamiętam ) ale tam chyba nie ma co szukać przyczyny, a to że masz delikatnie podmuch ciepłego powietrza to może ten wypływający płyn z nagrzewnicy zalał ci silniczek sterujący ciepłym/zimnym powietrzem, zrób może test na klimatroniku zobacz czy nie masz błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klimatroniku nie sprawdzę, bo nie mam klimy ;) Dzisiaj za to mi pół chłodnicy wyciekło na tapicerkę u pasażera - być może to dlatego, że odruchowo włączyłem ogrzewanie, ale... znów zdjąłem schowek - płyn cieknie jakby zza radia. Mokro jest na nawiewie na stopy pasażera. Nie obejdzie się bez rozbiórki całości... Zna ktoś może fachowca, który podejmie się wymiany nagrzewnicy w Warszawie, najlepiej wschodniej i nie połamie mi deski na pół przy okazji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz na stówkę masz do wymiany nagrzewnice :( współczuje bo dzisiaj znaleźć dobrego fachowca i żeby jeszcze do tego robił to za rozsądne pieniądze to graniczy z cudem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...