Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVV] Temperatura silnika a olej


adam_kkk

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegos czasu jezdzilem na oleju CASTROL 10w40 i caly czas mialem temperature silnika w granicach 70 st.

Kupilem nowy termostat, ale oczywiscie braklo czasu na wymiane.

Ale co dziwne, w zeszlym tygodniu przy wymianie oleju zalalem SHELL 10w40 i temperatura silnika jest teraz wyzsza. Teraz caly czas jest ok 80st.

Czy to normalne ze na roznej firmy olejach bedzie inna temperatura pracy silnika?

No i co więcej silnik jakby ciszej pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prawdopodobnie to zwykły zbieg okoliczności,że na uszkodzonym termostacie podskoczyła Ci temperatura akurat w tym momencie. Natomiast nie jest wykluczone że silniczek Ci ciszej pracuje po zmianie oleju, lub po prostu odniosłeś takie wrażenie

(po zmianie oleju silnik powinien lepiej chodzić)to się nazywa autosugestia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli np kupiłeś samochód dopiero i nie wiesz tak naprawdę ile ktoś zrobił km na tym oleju nie dziw się że teraz po zmianie silnik pracuje ciszej :wink4:Co do termostatu to tak jak pisze kolega wyżej to zwykły zbieg okoliczności :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zauważyłes ze po zmianie oleju nie stukaj Ci popychacze zaworowe tzw. szklanki?

Ja bym jednak został przy castrolu i nie pchał sie w jakies tam wynalazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

castrola odradzilo mi już kilka osob, dlatego zmienilem na shell, z reszta na takim przyjechal z zachodu jak go kupilem.

Z castrolem to jedynie mobila 1 porównania widziałem. Mobil w wiekszości wypadków wygrywa bo jest tańszy a tak samo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...