Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADP] Glosnik 12" na skrzynie 20L - jaki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Zainspirowany watkiem o zabudowie w kole zapasowy.

w tej chwili mam skrzynie okolo 40l z glosnikiem 38cm i skrzynia jest dla mnie za duza do bagaznika ;/ i swoja droga za mala do tego glosnika.

moglby mi ktos polecic cos z glosnikow 30cm ktory ladnie zagra w 20l? albo moze ma na sprzedaz? najlepiej uzywany tak do okolo 100zl

moge w rozliczeniu oddac swoja skrzynie z glosnikiem i / lub doplacic :)

pozdrawiam

Opublikowano

Glosnik 12" w dedykowanej obudowie o pojemnosci 20 L ? Obawiam sie ze bedzie bardzo trudno. W cenie do ok 100zl ? Obawiam sie ze to bedzie niemozliwe. Musisz zrezygnowac z jednej z wytycznych .

Opublikowano
  • Autor

w takim razie jestes w stanie mi polecic cos co zagra w 20L? najtansza opcje :) moze byc 10"

Opublikowano

jesli 20 litrów i 10 cali to obudowa zamknięta.

wady i zalety tego rozwiazania: wieksza wytrzymałośc mocowa, lepsza odpowiedz impulsowa, wyzsza w porownianiu do bassreflex dolna czestotliwosc graniczna.

Jesli limit nadal na 20 litrach to moze lepiej rozwarzyć porządną 8 calówke, Basu raczej mniej niz z głosników o których pisałeś na wstępie ale to jedyne co mi przychodzi do głowy wraz z obudową BR.

A tak wogóle to za 100 zł nie da sie kupić porządnego głosnika (nie wiem jak z uzywkami ale tez nie nastawiałbym sie na jakies wielki sukces).

Wczoraj udało mi sie kupić hertza 10 cali w oryginalnej ubudowie br (najprawdopodobniej nieuzywany lub uzywany mało) za 180 zł na giełdzie w Lubinie. wiec jak widać są okazje, warto czekać i nie kupować pospiesznie.

pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

chodzi oto ze glosnik idzie do wneki kola zapasowego, jest tam okolo 20L pojemnosci, chcialbym poprostu uzyskac gleboki, przyjemny bass ktorego nie bedzie tylko slychac na tylniej kanapie ale i z przodu jako dopelnienie glosnikow w drzwiach.

Opublikowano

cos mi tu nie gra:

pod spodem w tabelce takie samo zejscie dla skrzynki bas reflex niezależnie od jej objętości.

moze to bład w druku albo zalecana czestotliwośc strojenia tunelu...

w kazdym razie obiecująca czestotliwośc rezonansowa :)

no i fakt ze głosnik kosztuje ponad 300 zł i potrzebuje wiecej niz 20 litrów.

chyba ze rzeczywiscie oferuje niskie zejscie w closed...

montowałes juz takie coś? jak w rzeczywistości to gra?

Opublikowano

Gra bardzo przyjemnie i naprawde potrafi pracowac w małych obudowach, co prawda te 14l to lekka przesada, ale w 20 juz mozna go montować. Faktycznie podają Fs głośnika 20hz ale to wiesz bujdy na resorach :> A te 40hz z małej obudowy to juz dobry wynik :)

Opublikowano

http://www.bartex-caraudio.com.pl/product_info.php?cPath=24_72_780&products_id=4512

na stronie producenta dopuszczaja obudowę 20 l[br]Dopisany: 10 Lipiec 2009, 18:38_________________________________________________

najlepiej uzywany tak do okolo 100zl
sorki niedoczytałem :embarrassed:
Opublikowano

W cenie 100 zł nie kupisz dobre grającego głośnika. Lepiej kup mniejszy głośnik dobry, niż duży kiepski. Przejrzyj sobie oferte Peerlessa, moim zdaniem głośniki warte każdej kasy. Nawet 8 cali tej firmy będzie Ci robiło trzęsienie ziemi w aucie. Do tego nie wymaga kolosalnego wzmacniacza, jak głośniki typowo do auta. Masz link, popatrz też na inne głośniki. Jeśli chcesz do obudowy otwartej to szukaj głośnika z niskim Qts. Obudowa zamknięta ma dużo zalet, duża odporność na przeciążenie mocowe, mniejszy impuls. Ten głośnik z linka ma Fs 19 Hz Qts 0,19, oraz +-12,5 mm liniowego wychylenia membrany - więc gwarantuję Ci mocne wrażenia, pomimo niewielkich rozmiarów.

Za 100 Zł żadna firma tego Ci nie zagwarantuje.

http://www.akustyk.com.pl/peerless/P830842.html

Możesz też spróbować z :http://www.akustyk.com.pl/peerless/P830667.html

Opublikowano

W cenie 100 zł nie kupisz dobre grającego głośnika. Lepiej kup mniejszy głośnik dobry, niż duży kiepski. Przejrzyj sobie oferte Peerlessa, moim zdaniem głośniki warte każdej kasy. Nawet 8 cali tej firmy będzie Ci robiło trzęsienie ziemi w aucie. Do tego nie wymaga kolosalnego wzmacniacza, jak głośniki typowo do auta. Masz link, popatrz też na inne głośniki. Jeśli chcesz do obudowy otwartej to szukaj głośnika z niskim Qts. Obudowa zamknięta ma dużo zalet, duża odporność na przeciążenie mocowe, mniejszy impuls. Ten głośnik z linka ma Fs 19 Hz Qts 0,19, oraz +-12,5 mm liniowego wychylenia membrany - więc gwarantuję Ci mocne wrażenia, pomimo niewielkich rozmiarów.

Za 100 Zł żadna firma tego Ci nie zagwarantuje.

http://www.akustyk.com.pl/peerless/P830842.html

Możesz też spróbować z :http://www.akustyk.com.pl/peerless/P830667.html

Omowiles kilka cyfr ( z kilkudziesieciu ) ktore charakteryzuja parametry tego glosnika teraz wypadaloby opisac jego brzmienie bo chyba to dociera do naszych uszu a nie liczby. Po za tym w cenniku , na stronie ten glosnik kosztuje 690 zl ........

Opublikowano

zbudowałem sobie suba do domu na tym głosniku (i membranie biernej) - mi sie podoba :)

Jeśli chodzi o peerlessa to parametry głosników sa co do joty prawdziwe, poparte pomiarami.

jest tez wersja xxlsa do auta.

Opublikowano

Dokładnie, ditomek - moim zdaniem to jedna z niewielu firm, za którą warto zapłacić. Do tego wbrew pozorom nie droga. Focal, Vifa o podobnych parametrach wyjdzie drożej.

Jeśli chodzi o brzmienie to rzecz gustu. Podałem tylko suche parametry, które posłużą do doboru wielkości skrzyni. Zawsze można sobie ściągnąć programik WinIsd i zrobić symulacje zachowania głośnika w danej obudowie. Podaję link:

http://www.autocentrum.pl/?FF=247&&categoryid=35&id=1669963381&pagenr_art=1&total_pages=2

Jeśli danego głośnika nie będzie w bazie, to go wpisujemy i wybieramy typ obudowy i kombinujemy :)

Moim zdaniem do B-R potrzeba drogich głośników z dużym układem magnetycznym, aby uzyskać rozsądny impuls i niskie zejście. W przypadku obudowy zamkniętej, mamy mniej liczenia, zero szumów powietrza przelatującego przez otwór B-R i prawie zawsze bardzo dobrze grający zestaw. Skrzynia B-R zrobiona na oko + głośnik z bazaru z parametrami na oko = porażka.

Opublikowano

Skoro brzmienie to rzecz gustu to jedna osoba moze slyszec gitare basowa brzmiącą jak kontrabas a druga brzmiaca jak skrzypce ? Sluchajac tego samego instrumentu jednemu sluchaczowi bedzie sie wydawalo ze slyszy flet a drugiemu saksofon ? Chyba kazdy slyszal na zywo jakikolwiek instrument i potrafi stwierdzic jak wiernie jest on odtwarzany poprzez system audio. Niestety akustyka wnetrza samochodu mocno odbiega od tego w domu.

Opublikowano

Skoro brzmienie to rzecz gustu to jedna osoba moze slyszec gitare basowa brzmiącą jak kontrabas a druga brzmiaca jak skrzypce ? Sluchajac tego samego instrumentu jednemu sluchaczowi bedzie sie wydawalo ze slyszy flet a drugiemu saksofon ?

Trochę przekoloryzowałeś, albo mało głośników w życiu słyszałeś i nie bardzo wiesz o co chodzi.

Opublikowano

Wybieram bramke (swiadomie i z premedytacja) nr 1 ale jednoczesnie uwazam ze za malo glosnikow (i pozostalych komponentow) w roznorodnych aplikacjach udalo mi sie slyszec i chyba faktycznie nie wiem o co chodzi z ta wzglednoscia brzmienia. Moglbys mi niedouczonemu , malo doswiadczonemu , zainteresowanemu wytlumaczyc ?

Opublikowano

Panowie po co te kłótnie :)

Mysle ze sie po prostu nie zrozumieliście.

A jesli chodzi o brzmienie i gusty to każdy lubi inaczej i ma do tego prawo.

Ja na ten przykład zakochałem sie w brzmieniu mojego XXLS'a bo bardzo lubie niski bas.

Po prostu jak sobie siedze w domu i zaczyna mruczeć to....przestaje widziec jego plusy ujemne :)

Nie twierdze jednak ze takie słuchanie muzyki to jedyne słuszne słuchanie muzyki

W końcu to tylko bas.

Wiec po co sie klocic?

Opublikowano

Przeciez nikt sie nie kloci. Wszelkim klotniom na forach mowie stanowcze NIE ! :) Natomiast wymiana argumentow , doswiadczen i spostrzezen jak najbardziej.

Opublikowano

Cze jak chcesz to mam kilka glosnikow po 100 i nie tylko pozdro

Opublikowano

Są gusta i guściki, ale nauczony doświadczeniem wiem, że lepiej zagra mały dobry głośnik niż duży kiepski. Osobiście Peerlessa stawiam w czołówce. Chcąc czegoś więcej trzeba duuuużo więcej zapłacic. Ale do 100 PLN spokojnie kupisz na Wolumenie czy Allegro głośnik 10-12 cali.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.