Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Różnice pomiędzy VW AVF a Audi AVF


GRazny

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie... umieszczam tu - jak ktoś uważa żeby przenieść to proszę bardzo...

Zastanowiły mnie ostatnio różnice w oprzyrządowaniu niby identycznych silników... rozumiem że słupki są takie same (choć nie jestem tego pewien) ale zauważyłem niestety różnice w takich rzeczach jak filtry...

mój filtr powietrza jest zdecydowanie (ok. 2 cm) wiekszy od AVF Passata i sporo głebszy... jak się weźmie obydwa w rękę to różnica (mimo paru centymetrów) jest znacząca (objętościowo)

podobnie sytuacja mam miejsce z filtrem przeciwpyłkowym...

wiem bo przez nieuwagę sprzedających (mimo mojego wskazania na A4 AVF) przysłano mi filtry do Passata AVF...

zauważyłem również w temacie spalania że część osób uważa że silniki A4 palą mniej niż VW... zganiam to na kondycję danej jednostki ale temat zastanawiający...

czy również Wam są znane jakieś różnice w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys slyszalem w tv pewna osoba powiedziala ze czesci do audi spelaniaja naostrzejsze normy,a pozniej jest vw,seat i skoda...ile w tym prawdy to nie wiem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to też słyszałem... zresztą mam mechaniora z jakimś tam stażem i zawsze mi mówił że te silniki w A4/A6 jakoś inaczej brzmią od Passatów... ja tego nie słyszę ale może...

a wracając do tematu to mi chodziło bardziej o różnice konstrukcyjne... dlaczego filtr A4 AVF nie równa się VW AVF... i inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak ma sie sprawa w przypadku 1.9 TDI ale 2.0 TDI w Audi ma wałki wyrównoważające, a w Passacie nie. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...