Jump to content
IGNORED

[B5 AFN] Buczenie wydechu


antig

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Mam mały problemik. Otóż wydech zaczął lekko buczeć i w związku z tym silnik głośniej pracuje ale tylko w czasie jazdy (podczas rozpędzania) lub po wkręceniu go na jakieś 2000/obr. i wyżej na biegu jałowym. Gdy pracuje na wolnych jest słyszalny taki pomruk jakby lekki przedmuch gdzieś pod podwoziem (najlepiej to słychać jak autko stoi pomiędzy dwoma innymi - dźwięk się odbija) Poza tym nie zaobserwowałem żadnych innych "dolegliwości". Czy ktoś z was orientuje się bliżej co to może być? :confused4:

Z góry dzięki za odp.

Link to comment
Share on other sites

Ale ten dźwięk słyszalny jest pod podwoziem a z tego co się orientuję to kat jest praktycznie zaraz przy silniku. Niemniej dzięki za zainteresowanie tematem. Może faktycznie to to będzie.

Link to comment
Share on other sites

Na kanał i oglądać ...

Link to comment
Share on other sites

Pewnie, że na kanał ale dopiero w poniedziałek. Postanowiłem napisać gdyż dzisiaj czeka mnie dosyć długa trasa i może ktoś by podpowiedział czy to jest jakieś "groźne" dla auta czy nie ponieważ nie chciałbym aby coś się zwaliło podczas jazdy. Nie jestem obeznany w tym temacie niestety.

Link to comment
Share on other sites

podjedź do tłumikarza i wymień plecionkę na nową, przy okazji wybij kata (zapchany też powoduje buczenie)

ogólnie jest dużo na ten temat na forum

Link to comment
Share on other sites

No i jak kolego? Czy wiesz co było powodem?

Link to comment
Share on other sites

Wymieniłem plecionkę jak doradził Daimos. Fakt była lekko okopcona i druciki gdzie nie gdzie były urwane ale problem pozostał. Po otwarciu maski i nasłuchiwaniu w pewnym momencie zwróciłem uwagę, że to buczenie dobiega z okolic filtra powietrza. Wypiąłem pokrywę i ujrzałem wciśnięty na "chama" filtr (Hart), który był deczko za duży i nie dopasowany (kilka dni wcześniej wymieniali mi olej i wszystkie filtry). Nie dolegał do ścianek i przez to przepuszczał powietrze nie przez siebie tylko obok co w rzeczywistości powodowało to buczenie. Po wymianie filtra na właściwy buczenia nie ma. Oczywiście nie żałuję wymiany plecionki bo stara była rzeczywiście już zużyta. :>

Link to comment
Share on other sites

... i ujrzałem wciśnięty na "chama" filtr (Hart), który był deczko za duży i nie dopasowany (kilka dni wcześniej wymieniali mi olej i wszystkie filtry). Nie dolegał do ścianek i przez to przepuszczał powietrze nie przez siebie tylko obok co w rzeczywistości powodowało to buczenie. Po wymianie filtra na właściwy buczenia nie ma. Oczywiście nie żałuję wymiany plecionki bo stara była rzeczywiście już zużyta. :>

Kur... nawet filtra yeahbanne wymienić nie potrafią :wallbash:

I weź zostaw samochód u mechaniora ... :chytry:

Link to comment
Share on other sites

W Polsce to tylko kasę potrafią brać. Nawet żeby filtra nie umiec wymienić albo sie przyznać, że nie maja odpowiedniego!!!!

Obyć w tamtytm czasie nie jeździł po bezdrożach, kto wie ile zierenek piasku zassał silnik przez ten czas.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...