Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czujnik poziomu płynu spryskiwaczy, poliftowy FIS przedlifotwy


mrogal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zegary mam z FISem z diesla z 97 roku, czyli 2x26pin plus wtyczka 20 pinowa obslugujaca FIS.

Zbiorniczek mam prawdopodobnie z polifta na dwie pompki z czujnikiem poziomu plynu o takim :

98ec941f4cf780cemed.jpg

Chce by to gralo jak trzeba, niestety nie bardzo wiem czy czujnik trzeba aktywowac moze VAGiem czy co?

Generalnie jesli przewod idacy do pinu nr 9 (czyli pinu czujnika poziomu plynu spryskiwaczy) w kostce 20 pinowej jest nie podpiety do niczego to na FISie nic nie krzyczy, jesli podepne go do masy to wyswietla komunikat o niskim poziomie plynu.

Probowalem podlaczac to tak ze do jednego pinu w czujniku zamontowanym w zbiorniczku podpinam mase a do drugiej przewod od pinu nr.9, niestety licznik nie raguje (zamieniajac miejscami tez nic), czy plyn jest czy go nie ma licznik nie reaguje. Czy to moze byc problem rocznikow komponentow? Licznik jest starczy a czujnik nowszy, czy w straszych zbiornikach byly inne czujniki? A moze poprostu trzeba go aktywowac VAGiem? :mysli:, ale z drugiej strony gdy podamy mase na pin.9 to reaguje

:no::mysli::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączyłeś to dobrze czyli jeden pin czujnika na licznik drugi na masę. Spróbuj złączyć te dwa bolce w czujniku powinno się zaświecić ewentualnie może są zaśniedziałe i jest zbyt duża rezystancja albo też płyn jest z jakimiś dziwnymi dodatkami i słabo przewodzi prąd spróbuj na czystej wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączyłeś to dobrze czyli jeden pin czujnika na licznik drugi na masę. Spróbuj złączyć te dwa bolce w czujniku powinno się zaświecić ewentualnie może są zaśniedziałe i jest zbyt duża rezystancja albo też płyn jest z jakimiś dziwnymi dodatkami i słabo przewodzi prąd spróbuj na czystej wodzie.

czy jakby ten czujnik przewodzi mase jak jest zanuzony? , a jesli nie ma wody to nie przewodzi = brak masy = komunikat?

Tylko ze jak podam mase na przewod czujnikowy idacy do fisa to krzyczy o braku plynu .

PS probowalem na wodze.

Czyli jak zetkne dwie koncowki czujnika to tak jakbym zanuzal w wodzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze faktycznie powinno być odwrotnie podanie masy powinno gasić komunikat o braku płynu, kurde nie mam jak tego sprawdzić bo u siebie takiego czujnika nie posiadam i zegary mam też bez fisa :kwasny

Złączenie tych końcówek to nie do końca to samo co zanurzenie w wodzie bo woda ma trochę większą rezystancję ale daje ten sam efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze faktycznie powinno być odwrotnie podanie masy powinno gasić komunikat o braku płynu, kurde nie mam jak tego sprawdzić bo u siebie takiego czujnika nie posiadam i zegary mam też bez fisa :kwasny

Złączenie tych końcówek to nie do końca to samo co zanurzenie w wodzie bo woda ma trochę większą rezystancję ale daje ten sam efekt.

no u mnie podanie masy wlacza komunikat. kurcze nie moge sie dogrzebac do jakiegos schematu czy opisu czujnika w zbiorniczkach aut np. z roku 97' :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba vagiem coś trzeba zmienić aby kontrolka gasła po podaniu masy, obejściem problemu było by zbudować układ który właśnie po podaniu masy gasiłby kontrolkę, najlepiej gdyby wypowiedział się ktoś kto ma tą funkcję oryginalnie i sprawdziłby jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie podanie masy wlacza komunikat. kurcze nie moge sie dogrzebac do jakiegos schematu czy opisu czujnika w zbiorniczkach aut np. z roku 97'

Nie wiem czy cos Ci to da ale screen z ETKI:

http://www.speedyshare.com/659896126.html

(nie dziala serwer do zdjęc wiec wrzucam jako plik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie podanie masy wlacza komunikat. kurcze nie moge sie dogrzebac do jakiegos schematu czy opisu czujnika w zbiorniczkach aut np. z roku 97'

Nie wiem czy cos Ci to da ale screen z ETKI:

http://www.speedyshare.com/659896126.html

(nie dziala serwer do zdjęc wiec wrzucam jako plik)

przydalby sie jakis schemacik elektryczny czy cos takiego

EDIT

ok, dobra juz wiem, trzeba na 99%

taka

http://moto.allegro.pl/item672917434_nowa_pompka_spryskiwacza_4a0955651b_audi_80_a4_100.html

pompke wstawic bo moj fis nie obsluzy czujnika z polifta.

Teraz pytanie jak to podlaczyc tzn widze 3 piny, 2 napewno plus i minus dla silniczka pompki, a trzeci pin to wystarczy podpiac przewod od fisa i zagra ?

podjrzewam ze jednej z nich to wspolna masa dla silniczka i czujnika? :mysli:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...