Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Czy jest w AWX czujnik ciśnienia paliwa?


ALBINEK

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie czy przy silniku AWX jest coś takiego jak czujnik ciśnienia paliwa?.Moje pytanie bierze się stąd że sprawdzałem napięcie na bezpieczniku od pompy paliwa i ma on napięcie zaraz po przekręceniu kluczyka na pare sekund, a po odpaleniu silnika brak napięcia.Sprawdziłem to w drugim aucie i odbyło się to podobnie po przekręceniu kluczyka w stacyjce na krótko pojawia się napięcie słychać przy tym jak pompa paliwa w zbiorniku się włącza i pcha paliwo następnie brak napięcia i po odpaleniu silnika znowu jest napięcie na bezpieczniku.Nie wiem czy jest to sterowane jakimś czujnikiem ciśnienia paliwa , a może jakimś przekaznikiem .Mój problem to to że w pierwszym przypadku auto zapala ale zaraz gaśnie.Czego mam szuka i gdzie ;( Mam nadzieje e w dobrym temacie to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pompą u Ciebie jest wszystko OK, jeśli gaśnie zaraz po odpaleniu to wina będzie pewnie leżeć po stronie immobilisera, odczytaj najpierw błędy Vagiem aby się upewnić, że to immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem przyczyne dlaczego nie było napięcia na bezpieczniku.Przy silniku jedna z rurek od podciśnienia zeszła z takiej małej jakby banieczki.Jak jeżdże spokojnie to jest ok ale jak przybutuje to tak jakby mu się paliwo kończyło i gaśnie.Wymieniłem pompe spiętrzającą i tandemową ,bez zmian.Jak podłączam Vaga na auto scan to niczego nie znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem przyczyne dlaczego nie było napięcia na bezpieczniku.Przy silniku jedna z rurek od podciśnienia zeszła z takiej małej jakby banieczki.Jak jeżdże spokojnie to jest ok ale jak przybutuje to tak jakby mu się paliwo kończyło i gaśnie.Wymieniłem pompe spiętrzającą i tandemową ,bez zmian.Jak podłączam Vaga na auto scan to niczego nie znajduje.

więc nie znasz przyczyny a piszesz, że jest OK, skoro nadal gaśnie a pompy wymienione to sprawdź przekaźnik o nr 109 na obudowie lub 249 bo w A4 ma on inne oznaczenie jak w pozostałych TDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink: Nie pisałem że jest ok. Rozwiązałem problem z brakiem napięcia na bezpieczniku nr.28 od pompy paliwa .Myślałem że to jest powód dlaczego gaśnie ale nie lipa nadal :wallbash: Ide sprawdzić ten przekażnik dzięki :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...