Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z podłączeniem tylnych głośników


ar4k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z podlaczeniem tylnych glosnikow. Kupilem radio oraz zlaczke/przejsciowke ktora polaczylem w jedno brazowa i czarna kostke, po czym zlutowalem poszczegolne kable do siebie. I wszytsko bylo by dobrze gdyby nie dzialajace tylne glosniki:/ Doszedlem do wniosku, ze kable odpowiadajace do tylnych glosnikow sa jeszcze w jednej kostce zielonej i zoltej, ktore ida przez wzmacniacz tak? Ale jaki jest sens podlaczania tych glosnikow na 2 wzmacniacze, jesli radio ma wbudowany wzmacniacz. Domniemam, ze musze wypiac ktores z tych kabli i sprubowac dopiero podlaczyc tylne glosniki? Probowalem mostkowac, wpinac w rozne, juz chyba wszytskie kombinacje, ale nie udalo mi sie nic wymyslec :/ Wyjscie bylo by tez takie ze mozna te kable powypinac wszystkie i pociagnac osobny kabel z radia do glosnikow. Ale moze istnieje jakas inna prostsza metoda? Jesli tak to prosilbym o jakies wskazowki.

DZiekuje i pozdrawiam

PS: Mam do sprzedania w idealnym stanie ori radio Concert( przyciski nie wytarte, pokretlo dziala w 100%) z ksiazeczka, kluczem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli podłączyłeś inne radio to nie będzie chodzić tył ja miałem ten sam problem i najprostszą metodą jest odłączyć kostki od tylnych głośników i puścić nowe kable pozarabiać końcówki nie lutować!!! po co masz rozpinać oryginalna instalacje może kiedyś ktoś kupi od Ciebie auto i będzie się męczył.gdy będzie chciał założyć jakieś oryginalne kable.a kostki musisz odpiąć z tyłu bo będzie się sprzęgać gdyż z koncerta sygnał inie na wzmacniacz bez napięcia i właśnie wzmacniacz je powoduje. przednie graja bo nie są wzmocnione. :)[br]Dopisany: 16 Lipiec 2009, 11:46_________________________________________________to się wydaje dużo roboty ale tak naprawdę to jakieś 40 minut!!! :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Nie mialem za wiele czasu w ostanim dniu, wiec nie bralem sie za podlaczenie tych tylnych glosnikow. Dzisiaj znalazlem chwile, ale az wstyd sie przyznac:p Nie zdolalem zdjac boczkow od tylnych drzwi. Najpierw probowalem zdjac ta plastikowa oslone od glosnikow, ale nie zdolalem a srubokretem nie bede niszczyc.... Wiec postanowilem ze zdejme boczki od drzwi, odkrecilem 4 srobki( 2 po bokach, jedna w raczce od szyb i jedna w uchwycie drzwi) I nie moglem ich zdjac ( moze gdzies jakas srobke przeoczylem?) po wycieciu na pokretlo od regulacji szyb zorientowalem sie, ze napewno trzeba boczek probowac do gory ciagnac, ale nie szlo, bo jak domniemam na dole sa jeszcze jakies zaczepy i najpierw je trzeba jakos odblokowac? Czyli ogolnie nie umiem tego sciagnac, a nie chce niczego poniszczyc bo nie schodzilo a probowalem podk oniec juz z duza sila...

Moze ktos podpowie krok po kroku gdzie chwycic i od ktorej str zaczac. Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mod by się przydał, bo tematy "tylne głośniki nie grają" pojawiają się nader często. Ludzie- :szukaj:-cie, a znajdziecie - o tylnych głośnikach są na tym forum całe elaboraty i chyba trzeba będzie topic podwiesić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mod by się przydał, bo tematy "tylne głośniki nie grają" pojawiają się nader często. Ludzie- :szukaj:-cie, a znajdziecie - o tylnych głośnikach są na tym forum całe elaboraty i chyba trzeba będzie topic podwiesić...

Jestem :decayed:

Taki topic już jest, wystarczy zajrzeć do FAQ

http://www.a4-klub.pl/smf/faq_nawigacja_car_audio_i_cbradio-t84344.0.html

pierwszy temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...