Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ATJ] Proszę o analizę logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam! Proszę o analizę logów B5 ATJ quattro 2000 r

Auto dużo pali 10l w mieście i 8,2 na trasie.

Basic Settings:

http://img204.imageshack.us/i/bst000.jpg/

http://img204.imageshack.us/i/bst003.jpg/

http://img204.imageshack.us/i/bst011.jpg/

Statyczne:

http://img204.imageshack.us/i/stat000.jpg/

http://img200.imageshack.us/i/stat001.jpg/

http://img204.imageshack.us/i/stat003.jpg/

http://img204.imageshack.us/i/stat004.jpg/

http://img204.imageshack.us/i/stat007.jpg/

http://img204.imageshack.us/i/stat008.jpg/

http://img204.imageshack.us/i/stat013.jpg/

http://img41.imageshack.us/i/stat018.jpg/

http://img29.imageshack.us/i/stat023.jpg/

Dynamiczne:

http://img41.imageshack.us/i/dyn000.jpg/

http://img204.imageshack.us/i/dyn001.jpg/

http://img41.imageshack.us/i/dyn003.jpg/

http://img41.imageshack.us/i/dyn004.jpg/

http://img41.imageshack.us/i/dyn008.jpg/

http://img29.imageshack.us/i/dyn010.jpg/

http://img41.imageshack.us/i/dyn011.jpg/

Umieszczam również wydruk z autotestu. Co to jest za błąd w grupie 35 - 00955:

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Chassis Type: 8D - Audi A4 B5

Scan: 01,02,03,08,15,17,25,35,45,55,56

Address 01 -------------------------------------------------------

Controller: 038 906 019 CC

Component: 1,9l R4 EDC 0000SG 1091

Coding: 00006

Shop #: WSC 06325

No fault code found.

Address 03 -------------------------------------------------------

Controller: 8E0 614 111 A

Component: ABS/EDS 5.3 QUATTRO D10

Coding: 0273004284

Shop #: BB 24334

No fault code found.

Address 08 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 820 043 N

Component: A4 KLIMAAUTOMAT D57

Coding: 00043

Shop #: WSC 06325

No fault code found.

Skipping Address 15-Airbags

Address 17 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 920 900 R

Component: KOMBI+WEGFAHRS. M73 D54

Coding: 00140

Shop #: WSC 02976

XXXXXXXXXXXXXXXXX AUZ5Z0B6237121

No fault code found.

Address 25 -------------------------------------------------------

Controller: Bitte Adress

Component: e 17 eingeben

No Faults Found

or DTCs not supported by controller

or a communication error ocurred

Address 35 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 862 257

Component: ZV-Pumpe, DWA, Funk D12

Coding: 13163

Shop #: WSC 02607

6 Faults Found:

01371 - Alarm triggered by Door Contact Switch: Driver's Side

35-00 - -

01372 - Alarm triggered by Door Contact Switch: Passenger Side or Rear

35-00 - -

01370 - Alarm triggered by Interior Monitoring

35-00 - -

01366 - Opened Due to Crash Signal

35-00 - -

00991 - Interior Lights

28-00 - Short to B+

00955 - Key 1

09-00 - Adaptation Limit Surpassed

Address 45 -------------------------------------------------------

Controller: 4B0 951 173

Component: Innenraumueberw. D03

Coding: 00102

Shop #: WSC 06325

1 Fault Found:

01382 - Alarm triggered by Anti-Theft Sensor: Front Left

35-00 - -

End -------------------------------------------------------

Pozdrawiam

Opublikowano

dlaczego w logu 011 dynamiczny jest przeskok z 1300 rpm na 3400 rpm ... ?

lmm slabnie na wyzszych obrotach .. wymien filtr powietrza jak nie pomoze to przeplukanie lmm albo wymiana na nowy ..

poza tym nic zlego nie widac w aucie ...

p.s zrob jescze raz 011 i 008 dynamiczne od 1500 rpm ...

Opublikowano
  • Autor

Przeskok bo takie warunki jazdy były chyba nie wiem - żona prowadziła. Zrobię jak tylko się nadarzy okazja. Pozdrawiam[br]Dopisany: 21 Lipiec 2009, 15:14_________________________________________________Nawet się udało zrobić nowe logi wracając z pracy:

008dyn:

http://img161.imageshack.us/i/dyn008nowy.jpg

011dyn:

http://img36.imageshack.us/i/dyn011nowy.jpg

A tutaj logowałem 015 i 006 podczas jazdy żeby zobaczyć ile żre paliwa i przy jakiej prędkości, ale nic mi to nie mówi, może ktoś coś widzi:

http://img161.imageshack.us/i/dyn015006nowy.jpg/

Dodam że auto ma niezłego kopa, może jest chipowany - czy to po czymś widać?

Pozdrawiam

Opublikowano

nie mozna otworzyc 008 i 011

Opublikowano

jest dobrze :good: i przepływką i z turbiną

Opublikowano
  • Autor

Cieszę się bardzo, ale czy widać po czymś dlaczego dużo pali?

Opublikowano

lekkie przyciecie gnoju w 008 przy 2400 .... :mysli: mozesz powtorzyc 008 ...

co do spalania to ciezko powiedziec nic w logach zlego nie widac .... a Quattro,PD-ek i Avant troche bedzie palil ... 8 w miescie to spokojnie ...

jakie opony ?

Opublikowano
  • Autor

Powtórzyć 008 mogę dopiero w przyszłym tygodniu bo lapka zostawiłem w pracy i dziecko mi zachorowało.

Opony 195/65 r15 2,2 bar.

Wiem że w mieście 8 spokojnie, ale mój pali w mieście dychę , a na trasie przy jeżdzie góra 120 km/h poniżej 8 nie schodzi.

Hamulce nie zapieczone, nie wiem kurde może olej jakiś syfiasty w dyfrach i go wymienić.[br]Dopisany: 23 Lipiec 2009, 12:26_________________________________________________dynnowszy008.th.jpg

Zrobiłem znów 008 na czwartym biegu, auto bardzo płynnie przez żadnych szarpań doszło prawie do 4000 obr wówczas miałem ponad 100 km w mieście

Natomiast, Spanky, ja porównywałem logi z tabelami wartości i znalazłem naforum logi innego silnika ATJ - jak mój - i zauważyłem pewne róznice a mianowicie:

1) grupa 000 statyczna 10 kolumna u mnie pomiar powietrza 120 - 130, natomiast u innego ATJ - 74

2) grupa 003 basic setting przy EGR On pokazuje jego otwarcie na 64%, a czy nie powinno być 100% jak wskazują tabele wartości prawidłowych, podobnie przy EGR Off - 19% zamiast 0%

Co koledzy na to? czy to są pierdoły czy nie?

Pozdrawiam Mikołaj

Opublikowano

fatycznie przy 2300 - 2400 jest obciete paliwo

Opublikowano

Natomiast, Spanky, ja porównywałem logi z tabelami wartości i znalazłem naforum logi innego silnika ATJ - jak mój - i zauważyłem pewne róznice a mianowicie:

1) grupa 000 statyczna 10 kolumna u mnie pomiar powietrza 120 - 130, natomiast u innego ATJ - 74

2) grupa 003 basic setting przy EGR On pokazuje jego otwarcie na 64%, a czy nie powinno być 100% jak wskazują tabele wartości prawidłowych, podobnie przy EGR Off - 19% zamiast 0%

wedlug mnie wszystko jest OK ...

zmien filtr powietrza i jezdzij ...

bardziej zastanawiajace jest to chwilowe obciecie gnoju .... :mysli:

Opublikowano
  • Autor

Dzięki! Wymieniłem olej i filtry w maju. POzdrawiam Mikołaj[br]Dopisany: 28 Lipiec 2009, 08:16_________________________________________________W zasadzie podzas jazdy nie czułem że paliwo mi obcina, może zrobić jakieś grupy jednocześnie? POzdrawiam mik

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.