Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeskoczył pasek :(


reco

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zdarzyło się komuś aby przeskoczył pasek. W mojej a4 (rok 1996, 1.8 125KM ADR) rozwaliło główke napinacza hydraulicznego. Rozrząd jest przestawiony o ok.10-15cm (tzn. górne koło od znaku). Prawde się nie dowiem jak to się stało, bo autem jechał mój brat, mówie, żezatrzymał się "za potrzeba" odpalił auto i już tak głośno stukał. Jechał na takim silniku ponad 20km :evil: . Ale przecież żeby tak rozerwałogłówke to silnik musiał dostać dobrze w "...".

Jak zdjęłem pokrywe zaworów i ustawiłem rozrzd takjak powinno być, to wszystko jest tak jak byc powinno. Jest jakaś nadzieja, że zawory są całe? Narazie nie zaglądałem do głowicy, ponieważ chcę założyć nowe napinacze, ustawić i sprawdzić czy coś będzie się złego działo.

Jak oceniacie to zdarzenie?

napinaczzb0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczescie w nieszczesciu, ze nic powaznego sie nie stalo (jezeli silnik chodzi). Ja mialem 2 razy niemile doswiadczenie, ale nie z przestawieniem sie rozrzadu, a zerwaniem paska. Najpierw w Escorcie i tam skonczylo sie na skrzywionych zaworach, a potem w Transicie - tam zawory i korbowod dostaly. Tak wiec chyba masz jakis powod do zadowolenia w tym wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli bylby to diesel to jego stan ocenialbym na oplakany :twisted:

Nawet gorzej niż krytyczny :twisted:

reco, skocz do jakiegoś poważniejszego mechanika, żeby zobaczył jak wiele szkód powstało (na pewno zawory są w gorszym stanie niż przed tą awarią). Lepiej zobaczyć i mieć pewność, niż potem wściekać się w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...