Opublikowano 21 Lipca 200916 l Witam wszystkich Szukałem dosyć długo podobnych wątków na tym forum i jest ich trochę jednak nie wystarczającą odpowiadają na moje pytania w związku z tym chciałbym zapytać o kilka rzeczy i proszę administratora o nie zamykanie tego tematu. Na początek może przedstawie jak się ma sprawa - mam audi a4 1998 1,6 silnik ahl. Jestem po wymianie uszczelki pod głowicą, kompletnego rozrządu, oleju i wachaczy (co w sumie nie ma znaczenia), ma przejechane 173 000 km. A oto moje pytania: 1) problem jest taki że rano (bez względu na temperaturę na dworze) po odpaleniu silnika przez pierwsze kilka minut chodzi mi na 1,5 tysiąca obrotów. Po kilku minutach schodzi do około 950 - 1000 i tak sobie faluje. Jak się rozgrzeje do 90 stopni to też się to dzieje ale rzadziej. Jak stoję na światłach to raczej jest dobrze ale czasami tez zaczyna tak falować - tzn. spada do 950 potem rośnie do 1000 i znowu spada do 950 i tak zostaje. Niby nic bo co to za falowanie ale tak jest. Mechanik u którego robie auto powiedział mi że obroty komputer sam ustawia i że wszystko wg. niego jest ok. 2) Dodatkowo bierze mi olej ale bierze około 0,1 -0,2 l. na 1000 km. ale czytałem, że t o niby normalne. Czy tak jest naprawde? 3) No i to spalanie spala mi w lecie 10,5 - 12,3 l. no i zimą 12,5-14,0l. A w trasie spala mi 6,4 l Czy to normalne?? Wiem że może za dużo żądam od was ale może ktoś mi pomorze bo mi już opadają ręce i jestem gotów sprzedać to cacko !! Proszę o pomoć Zdesperowany użytkownik A4
Opublikowano 21 Lipca 200916 l no ale nic nie piszesz o błędach?!?! nie ma nic na VAGu?? bo to raczej pierwsza rzecz którą bym zrobił...
Opublikowano 21 Lipca 200916 l Spalanie za duże mi palo od 6l do 10 ja mam ADP, co do obrotów pewnie by trzeba był zacząć moze od czyszczenia i adaptacji przepustnicy
Opublikowano 21 Lipca 200916 l Autor Nie możliwe że ci tyle spala i znam ludzi którzy próbują wcisnąć takie bajeczki. A co do przepustnicy to też była robiona. Nadal jednak widze że nikt nie potrafi podsunąć żadnej sensownej odpowiedzi a mi nie chodziło o jakieś głupie odpowiedzi. Nadal czekam na konkretne podpowiedzi
Opublikowano 21 Lipca 200916 l jak chcesz to moge ci na pw wyslac numer do kolesi co pracowali w audi i otworzyli swoj warsztat sa z bydgoszczy ale moze przez telefon ci pomoga. pozdrawiam
Opublikowano 21 Lipca 200916 l Autor ok daj nr ale ja mam w zielonej górze gościa który pracował w AUDI w serwisie 5 czy 6 lat i też sie zna a nie wie co to . Ale daj moze coś poradzą Nadal czekam na podpowiedzi
Opublikowano 21 Lipca 200916 l 502603269 powiedz ze przeczytales o nich z forum a4 od rafala . mam nadzieje ze pomoga
Opublikowano 22 Lipca 200916 l Autor Zadzwoniłem - bardzo miły kontakt. Polecam do rozmowy. nie wiem jak to się ma do fachowości ale facet polecił mi przejrzenie przepustnicy i czy gdzieś nie dostaje lewego powietrza a jeśli nie to na końcu sonda lambda i przepływomierz. Czy ktoś ma jakieś inne sugestie lub czy ktoś to potwierdza??
Opublikowano 22 Lipca 200916 l Zadzwoniłem - bardzo miły kontakt. Polecam do rozmowy. nie wiem jak to się ma do fachowości ale facet polecił mi przejrzenie przepustnicy i czy gdzieś nie dostaje lewego powietrza a jeśli nie to na końcu sonda lambda i przepływomierz. Czy ktoś ma jakieś inne sugestie lub czy ktoś to potwierdza?? na razie zacznij od tego co ci powiedzieli i zostaw temat otwarty. mam nadzieje ze bedzie ok pozdrawiam
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto