Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Podłączenie alarmu


rados1000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam małe pytanko co do alarmu nie fabrycznego zlinczujecie mnie zaraz że nie szukałem ale jedni mówią że do plusa od oświetlenia wnętrza drudzy że gdzieś w kostce i już zgłupiałem, a więc muszę podłączyć kabel od alarmu pod krańcówki i nie za bardzo wiem w której kostce i do jakiego przewodu się wpiąć a i jeszcze jedno alarm posiada automatyczne ryglowanie drzwi i na mój rozum działa to nie poprawnie bo powinno ryglować się dopiero po odpaleniu silnika a po zgaszeniu powinno się otworzyć a mnie rygluje się po kilkunastu sekundach a żeby otworzyć od środka muszę użyć pilota bo nawet przycisk w środku auta nie działa a wię co muszę jeszcze podłączyć żeby działało to poprawnie podejżewam że coś w stacyjce ale nie bardzo mam pojęcie jak i pod króre kable mam się tam wpiąć żeby było ok z alarmu ma dwa kable które mają być wpięte w stacyjce Pozdrawiam i Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w 98 ale u mnie kabel od krańcówek znalazłem bodajże w tej samej kostce co sterowanie centralnym, czyli skrajna górna od strony drzwi, bez probówki się nie obejdzie, szukasz najpierw pinu gdzie jest napięcie przy otwartych drzwich a potem sprawdzasz czy gasnie jak zamkniesz (najlepiej sprawdzisz czy działa dla wszystkich drzwi bo znalazłem i taki który działał tylko dla drzwi kierowcy).

W alarmach z którymi miałem doczynienia ryglowanie zamka odbywało się po naciśnięcia hamulca który podawał plus na centralkę a ta ryglowała zamki. Masz alarm wiec musisz mieć schemat, jak masz schemat to masz wszystko tylko trzeba uważnie go przestudiować. Musiałbyś wrzucić schemat połaczenia alarmu to wtedy moznaby było ci pomóc bo tak to każdy alarm jest inny i można sobie gdybać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękówka i oto mi chodziło właśnie nie podłączyłem jeszcze pedału hamulca i tu tkwi problem a z krańcówkami sobie poradzę jakoś będe kombinował tak jak mi napisałeś bardzo mi pomogłeś myślałem że ten kabel pod hamulec służy tylko do kodowania kluczyków a tu jednak się myliłem bo nie zostało to opisane w instrukcji jeszcze raz dzięki bardzo Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...