Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana stacyjki i immobiliser


szmekot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pewnie temat znany ale ja nic konkretnego nie znalazłem na swoje pytanie.

Otóż zacinała mi się stacyjka nie można przekręcić kluczyka ani go wyciągnąć, postanowiłem wiec wymienić stacyjkę (dodam ze jak wypnę kostkę stacyjki to nadal w stacyjce słychać zgrzyt i ciężko jest przekręcić kluczyk, wiec sama kostka jest ok). Po wymianie samochód odpala ale po 2 sekundach gaśnie, dowiedziałem się od gościa ze immobiliser nie jest zsynchronizowany z nową stacyjką, ze trzeba jakoś obejść lub zgrać stacyjkę z immo . Pytanie moje jak obejsc ten immobiliser lub czy można to zrobić przy pomocy zwykłego komputera diagnostycznego czy po prostu komputer w samochodzie widzi to jako błąd czy jak to jest.?

Ja chciałbym to obejść bo pewnie byłby taniej.

Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! A przełożyłeś transpondery ze swojego starego kluczyka do nowego? :)

Nic nie trzeba zgrywać, chyba, że chcesz wkodować nowe kluczyki do immo co nie jest konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kluczyk po otwarciu jest pusty, a kabelki od immo są przypięte do stacyjki, na starej stacyjce odpala a jak włożę nowa to po odpaleniu zgaśnie.

Na pewno jest pusty? Bo transponder wcale nie musi być widoczny, może być zakryty taką małą zaślepką.

W tym płaskim też jest transponder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kluczyk po otwarciu jest pusty, a kabelki od immo są przypięte do stacyjki, na starej stacyjce odpala a jak włożę nowa to po odpaleniu zgaśnie.

Na pewno jest pusty? Bo transponder wcale nie musi być widoczny, może być zakryty taką małą zaślepką.

i na pewno tak jest :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to teraz pytanie z innej beczki. Jak wyjąc samą wkładkę stacyjki, bo chyba tak będzie mi wygodniej niż cała stacyjkę?

[br]Dopisany: 05 Sierpień 2009, 12:38_________________________________________________Przełożyłem transponder!!! Działa samochód odpala.

Dzieki koledzy pozdrawiam.

TEMAT ZAMKNIĘTY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...