Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Pisk spod maski


Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegos czasu na wolnych obrotach cos mi piszczy pod maska(jak jakis ptaszek :gwizdanie:). Wczoraj pojezdzilem troche z odsunietymi szybami i podczas jazdy tego pisku nie slychac. Na forum wyczytalem, ze ten pisk spowodowany jest jakims zuzywajacym sie paskiem. Czy moglby mi ktos powiedziec o jaki pasek pytac u TOM77? :gwizdanie: Czy wymienie go z kims kto ma pojecie o motoryzacji bez zwalania przodu? Mam nadzieje, ze napinasz jest w porzadku..

Co jeszcze moze piszczec? Jakies lozysko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz, rolka a moze byc lozysko alternatora?

---added---

Spryskalem pasek preparatem do paskow i jak narazie przestal piszczec. Zrobilem 20 km i jak narazie jest cisza :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź lepiej czy nie masz za bardzo zużytego paska, bo może pęknąć. U mnie kiedy się zaczęły piski, pasek był już prawie przetarty (napinacz go tak wytarł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek jest lekko podtarty. W porownaniu do paska ktory napedza sprezarke klimy(?) to jest w gorszym stanie. Jednak idzie odczytac, ze jest to pasek Contitech :gwizdanie: Zastanawiam sie tylko czy oprocz paska wymieniac napinacz i lozysko czy nie. Nie mam dostepu do dobrych czesci(oraz w dobrych cenach - tu uklon w strone kolegi TOM77) od reki wiec musze wiedziec co zamowic, ze tak powiem z gory a nie w praniu.. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to napinacz albo rolka alternatora ci ścina pasek to wypadałoby wymienić. U mnie ojciec nie wymienił rolki alternatora i ta w jakiś sposób uszkodziła napinacz i co za tym idzie pasek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem juz w sumie ~300 km i problem wrocil. Piszczy jak bym zlapal tam jakiegos ptaka ;p Wymieniac wszystko kompleksowo czy najpierw sam pasek jak radzice? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...