Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Co to jest za koło zębate ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Bardzo prosze o pomoc osoby kompetentne ktore moga mi odpowiedziec co to jest za kolo zebate? pytam z tego wzg. iz prawdopodobnie z pod niego..pewnie z uszczelniacza wycieka olej i rozchlapuje sie po pasku rozrzadu...moze ktos od razu wie czy da sie to samemu wymienic (mam dosc spere umiejetnosci w poslugiwaniu sie kluczem)

Z gory bardzo dziekuje za pomoc..

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/03376dac66531df0.html

Opublikowano

a czy masz dość odwagi żeby grzebać przy rozrządzie, dobierając się do tego koła musisz zdemontować pasek rozrządu. A jest to chyba koło od pompy oleju a za nim jest uszczelniacz i oring

Opublikowano
  • Autor

a jaki problem jest ustawic rozrzad? sprawdzalem w internecie jak wyglada pompa oleju i na tym obrazku z opisem jej nie ma a sama pompa oleju napedzana jest lancuchem wiec musi byc podlaczona do walu... wiec raczej nie jest to kolo od pompy oleju... zastanawiam sie czy nie jest to tylko kolko posrednie

Opublikowano

Witam

Bardzo prosze o pomoc osoby kompetentne ktore moga mi odpowiedziec co to jest za kolo zebate? pytam z tego wzg. iz prawdopodobnie z pod niego..pewnie z uszczelniacza wycieka olej i rozchlapuje sie po pasku rozrzadu...moze ktos od razu wie czy da sie to samemu wymienic (mam dosc spere umiejetnosci w poslugiwaniu sie kluczem)

Z gory bardzo dziekuje za pomoc..

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/03376dac66531df0.html

Pompa wody :decayed:..

Opublikowano
  • Autor

witam

Niestety pompa wody to tez nie jest... bynajmniej u mnie pompa wody znajduje sie miedzy wspomaganiem a blokiem silnika i jest napedzana paskiem "klinowym" wiem dokladnie bo kilka dni temu sam ja wymienialem na nowa i dla tego zainteresowalem sie tym wyciekiem oleju

Opublikowano

Koło zębate pośrednie .

Opublikowano
  • Autor

Koło zębate pośrednie .

czyli wolna rolka?to inne pytanie czy moze z niego leciec olej? skoro rolka posrednia to powinna byc zamontowana tylko na srobie wkreconej w blok a z jakiego powodu moze sie tam pojawiac olej?

Opublikowano

be4dd4ab210383c3m.jpg

Jak dla mnie to jest to koło. I jak można zauważyć na schemacie, pompa oleju nie jest napędzana żadnym łańcuchem. Łańcuch jest chyba w 1.6

Opublikowano
  • Autor

to juz jest jakas konkretniejsza odpowiedz...widze ze pompa oleju zasilana jest prawdopodobnie przez te kolo za posrednictwem walka...nie spotkalem sie wczesniej z takim rozwiazaniem...kolego cobradd czy moglbys podac jakies zblizenie tego zdjecia i jakas specyfikacjie dotyczaca uszczelnienia za tym kolem??

Opublikowano

8 - uszczelniacz wału - nr b 068 103 085 E - oznaczenie 47X10

4 - o-ring - nr +N 903 535 01 - oznaczenie 56X2

zapisz sobie ten schemat na dysku i powiększ, powinno byc wszystko widać

Opublikowano
  • Autor

oznaczenia tak jak na schemacie...to juz mi twoja pomoc rozjasnila sytuacjie wielkie dzieki za pomoc...moglbys jeszcze podpowiedziec z jakiego programu masz taki schemat? jeszcze raz dziekuje... Temat mozna uznac za zamkniety

Pozdrawiam

Opublikowano

moglbys jeszcze podpowiedziec z jakiego programu masz taki schemat?

niezastąpiona ETKA

Opublikowano
  • Autor

chcialem zakonczyc temat... potwierdzam iz owe kolo zebate to w mojej wersji silnika jest naped do pompy oleju ... jak cieknie to wymienic zimering... mnie orginal kosztowal ok. 15zł ... dziekuje za pomoc i precyzyjna odpowiedz pana cobradd

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.