Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] wygłuszenie drzwi


Bartass_1

Rekomendowane odpowiedzi

Po niedzielnym obczajeniu sytuacji, poniedzialek okazał się bardzo pracowity..

Do wygluszenia drzwi w takim stanie jak widać zużyłem :

2 x soudal 22,5cmx10m

1 x soudal 15cmx10

2 x spray do wygluszenia

3 x gówniane nitownice ;)

4 x paczki nitów

okolo metra kwadratowego blachy ocynkowanej..

po weekendzie zajme sie tapicerką..

Poligon ;-)

DSC00005.jpg

DSC00036.jpg

DSC00008.jpg

DSC00018.jpg

Wooferek

DSC00028.jpg

DSC00032.jpg

DSC00050.jpg

Wreszcie nastała cisza, nic nie stuka, brzęczy itd.. Zostało wykombionawnie maskownic i ładne wpasowanie się w tapicerke..

Co do brzmienia, to jest to najlepiej "zrobiony" przód jaki miałem, obawialem się o średnice, gdyż woofer przystosowany jest do systemu 3 way, ale uporałem się z tym.. Wyszło jak wyszło, suba jako takiego nie ma ( odlaczony ) trzeba wprowadzic drobne korekty, ale to już kwesita samego strojenia,

Co do samych drzwi, zmniejszylem ich litraż.

Krtóki opis calej zabawy.. mocowanie wraz z szyba zostalo zdjete, odrysowalem na kartonie kawalki jakie mi sa potrzebne do zamkniecia komory, wczesniej zostaly "pojechane" matą z dwóch stron a nastepnie zanitowane.. na cala powierzchnie poszla jeszcze jedna warstwa maty, na niektore dzwigienki użyłem sprayu do wygluszenia, pierscien z mdfu narazie jest tylko elementem bazowym, za tydzien bedzie on poprawiony i zamocowany solidniej..

Z tego miejsca chcialbym podziekowac Łukaszowi :) za pomoc i "ciepłe słowo" ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te drzwi juz mi spedzaly sen z powiek, mialem dość smrodu żywicy (poprzedni plan - okazał sie niewypałem). dlatego taka wersja i nie żaluje.. ponad moje oczekiwania.. ;) dzieki za słowa uznania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pojechałeś ostro :eek: . Z tą blachą to musiało być trochę roboty. Ja z moimi walczyłem a co dopiero blacha. Chciałbym tego posłuchać. Na pewno jest czego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi drzwiami zeszło mi niecałe 2 dni, ( nie licząc 3 kursów do castoramy z wymianą nitownicy - sprzedaje takie gówna, że zajechalem 3 szt.) .. wlasnie, robota bardzo przyjemna w przeciwieństwie do lepienia w żywicy ;-/ ..

oczywiście fotki z montażu woofera, jak i sam pierścień będą dodane.

Narazie wszystkim się podoba brzmienie, a co najistotniejsze mi również.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz fotki widzialem wczesniej, wyszlo super, i napewno tez super gra. Tez sie tym zajmne w mojej furce... jak znajde wiecej czasu. Tylko ja akurat z tej blachy zrezygnuje, Tobie na zawody to potrzebne, mnie dla samego siebie, nie tak bardzo... skupie sie na wytlumieniu i na zamontowaniu glosnika 16.5 cm albo i wiekszego jak mnie poniesie fantazja hehehe :P Pozdro

Aaa co to za glosnik jezeli mozna wiedziec ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scan Speak Revelator... 18w/4531G00

DSC00025.jpg[br]Dopisany: 29 Kwiecień 2007, 22:02 _________________________________________________Poszło.... wreszcie zmobizlowalem sie wrzucic jakies fotki ukonczonych drzwi... http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/ba135a9732a2f9a9.html

Lekko brudne.. ale juz sa dopieszczone ..

uzupełnij profile proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartass

O zesz ty!! Skad i za ile wziales revelatora 18 :P

A tak na powaznie jak bedziesz mial chwilke to dodaj te zdjecia co obiecales, ciekawi mnie zabudowa dosc sporego wofera w b5 (chodzi mi o wykonczenie). Mam nadzieje ze celulozowa membrana nie ucierpi przy zmianie temperatur.

Ps

Przydalo by sie cos pozadnego do napedu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, dość dawno tu nie zaglądałem ;) brak czasu - i mialem troche problemów ze zdrowie ( operacja itd) .. Otóz tak, revelator jest i bedzie, lezą już średniaki tej samej firmy i ringradiatory :) ale nie odpowiem , czy zagoszcza w tym aucie, napedzam, je dość skromnym piecem ze stajni audiotec'a jakos lubie ich produkty.. Brax X2400 w mostku..

Co do drzwi bez ramek to niestety nie da się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te drzwi juz mi spedzaly sen z powiek, mialem dość smrodu żywicy (poprzedni plan - okazał sie niewypałem). dlatego taka wersja i nie żaluje.. ponad moje oczekiwania.. ;) dzieki za słowa uznania..

Mnie zainteresowal fragment dot. Twojego poprzedniego planu z zywica.Mam podobny glosnik , identyczne drzwi (w oryginalnej wersji) i interesuja mnie wszelkie powazne metody aplikacji glosnika w A4.Moglbys cos wiecej napisac n/t prob z zywica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...