Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wymiana klamki


gregoryj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ma moze ktos manual do wymiany klamki z zamkiem. Moje autko to anglik, ktory ma klamke z zamkiem po prawej stronie. Chialem ja wymienic (po wlamie) na zwykla klamke pasazera bez zamka. Mam wiec klamke, wiem jak rozmontowac boczki drzwi. kwestia jest taka, ze nie wiem czy do wymontowania klamki potrzebny jest demontaz zamka lub/i podnosnika szyby ?? moze ktos doradzic ??

pozdr

thegreg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmujesz boczek, z tylu klamki jest profilowana blaszka coś w rodzaju zasuwki przesuwasz ja i klamka jest Twoja :) montaż w odwrotnej kolejności :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozebralem to dziadostwo po kilku godzinach meczarni. sciagniecie klamki bez zamka to rzeczywiscie maly problem , trzeba tylko sciagnac ta profilowana blaszke (najlepiej podgiac srubowkretem jeden z 'ząbków' i schodzi bez problemu.

a co do klamki z zamkiem to jest wiecej pracy. wczesniej lepiej sobie sciagnac mechanizm centralnego zamku (potrzebne dwa klucze spline m8 !!!!)po sciagnieciu tej profilowanej blaszki, trzeba odkrecic trzy srubeczki (klucz torx 20 i najlepiej jak najdluzszy !!!) takiej nakladki plastikowej na beben zamka (dostep masakryczny), potem trzeba odkrecic srubke kluczem torx t20(jest za zaslepka) od tylnej strony drzwi (mam na mysli tam gdzie przylega do slupka). teraz wyciagamy beben zamka i klamke.

mam nadzieje ze opis sie komus sprzyda w przyszlosci

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...