Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana wahaczy przednich


Gość Kaziu_Wichura

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaziu_Wichura

Witajcie

Dzisiaj dobijając samochód na Wrocławskich dziurach uświadomiłem sobie, że chyba nastał czas wymiany wahaczy. Tutaj pojawiąją się pierwsze pytania:

Niedawno wymieniałem prawy, tylny, dolny wahacz - rozumiem, że mogę bez problemu kupić całą resztę, bez konieczności ponownego wymieniania go?

Rok temu wymieniłem końcówki drążków - myślę, że są jeszcze w dobrym stanie. Wymieniać je też czy nie?

Powiedzcie mi jeszcze jedno, czy na takim zamiennym, nieoryginalnym zawieszeniu za 1500 zł powiedzmy, pojeżdżę z 40 tys km?

Dzwoniłem przed chwilą do sklepu, ceny są takie:

lepsze:

dolne 295 zł sztuka

górne 175 zł sztuka

łączniki 50 zł

gorsze

dolne 150 zł

górne 100 zł

łączniki 50zł

Nie wiem co się bardziej opłaca. Czy kupić tańsze i po prostu wymienić za kolejne 30 tys km czy kupić lepsze, które wytrzymałyby np. 30 tys km. Co radzicie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu wymieniłem końcówki drążków - myślę, że są jeszcze w dobrym stanie. Wymieniać je też czy nie?

Wymień dla pewności, mają rok a jak reszta zawieszki do wymiany to końcówki szybciej się zużywają, i tak musisz ustawić zbieżność.

czy na takim zamiennym, nieoryginalnym zawieszeniu za 1500 zł powiedzmy, pojeżdżę z 40 tys km?

Może wytrzyma po Wrocku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

za ten tańszy zestaw dałbym 910 zł a za droższy 1650 zł no i do tego końcówki. Zastanawia mnie teraz jaka jest różnica między nimi. Który ile wytrzyma i który bardziej się opłaca. Bo zawsze można dwarazy tańszy wymienić i wyjdzie może wtedy lepiej niż kupienie droższego. Nie mam pojęcia... .

[ Dodano: 27-04-2007, 10:10 ]

Poczytałem trochę na forum i wybór padnie chyba na firmę Lemforder. Cena nie jest specjalnie zaporowa a jakościowo są dobre.

Mam nadzieję, że przestanie mi po wymianie dudnić i trzeszczeć w samochodzie... . Mogłem wcześniej wziąć się za to, tak to skróciłem żywot elementom wyposażenia wnętrza... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że przestanie mi po wymianie dudnić i trzeszczeć w samochodzie... . Mogłem wcześniej wziąć się za to, tak to skróciłem żywot elementom wyposażenia wnętrza... .

Co masz na myśli z tym skróceniem żywota elementów wnętrza? Też jeżdżę sporo po Wrocku ale A4-ke mam dopiero od 15tys. km. I zastanawiam się jakie miałeś objawy i jakie mogą być skutki tego zużycia elementów wnętrza...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

dokładnie, coś potrafi skrzypnąć raz na czas, poza tym nic. Dramatu jakiegoś nie ma. Jak słyszysz już jakieś stuki w zawieszeniu, widzisz luzy na wahaczach itd to wymieniaj, nie ma co oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaz_wichura. jp group (montowane firmowo w vw) 980 zeta za komplet ze srubami na przod do mojego zaplacilem. pomysl I ew daj znac na pw jak bedziesz chcial to sprobuje ci je zalatwic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ofercie foty i intercars nie widze tej firmy? Skad ten towar?

Nie zrozumiałem pytania. Jak to skąd? Ze sklepu, a konkretnie zaproponował mi to mój mechanior.

http://www.jpgroup.dk/?lang=uk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam, dzwonie... i nie moge zlaleźć sklepu, bądź dytrybutora tej firmy w Polsce.

Ja zadzwoniłem do warsztatu, do którego, jak muszę coś w Wawie robić sie zgłaszam. Dali mi kilka propozycji (między innymi oceniali firmę, której miałem zaproponowaną z innego źródła-niestety zapomniałem jej nazwy, bez bólu, bo ocenili negatywnie), wśród nich właśnie JP - wpisałem nazwę w Google, poczytałem link, który Ci podałem i ... zdecydowałem się.

Nie bardzo łapię, w jakim kierunku dążysz:

- szukasz opinii? - zadzwoń do paru mechaników, w tym jakiegoś ASO VW

- chcesz nabyć? - logistykę (zamówienie, odebranie, przesyłkę do Ciebie) mogę Ci załatwić, musisz tylko zaproponować bezpieczne rozwiązanie kwestii finansowych i po sprawie :biggrin:

Oczywiście opcja 2 dotyczy wszystkich chętnych, nie tylko mackag :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do swojego warsztatu (mają kontakt z roznymi hurtowniami) i gosc powiedzial, ze w ogole nie czai tej firmy :), Jezeli pelne zawieszenie ma kosztowac 980 zł to w przypadku awarii ktoregos wahacza, zdecyduję się na wymianę całości.

Wit_s kiedys przy okazji czy moglbys sie zapytac z jakiej hurtowni, dystrybutora zamawiają czesci z tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wit_s kiedys przy okazji czy moglbys sie zapytac z jakiej hurtowni, dystrybutora zamawiają czesci z tej firmy.

:rotfl: Jasne, że nie. Przecież to pytanie od razu sugeruje, ze chcę ich olać i uderzyć do bezpośredniego dystrybutora. A ja chcę utrzymać układ z kolesiami taki, jaki mam, a może nawet lepszy.

Ale oczywiście pomogę Ci - na PW masz namiary na warsztat w którym robię - sam możesz zapytać. Prosze, abyśna razie się na mnie nie powoływał-zobaczymy co Ci powiedzą i wtedy zobaczymy.

gosc powiedzial, ze w ogole nie czai tej firmy

No przecież dałem Ci link do stronki. Poza tym zawsze możesz zapytać jakie zawiechy daja do VW - to, to juz powinien wiedzieć :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo. Z tego co zauważyłem, to ok 100 za godzinę. To zasadniczo jest serwis (bodaj Fordziocha :twisted: ), ale robią wszystkie marki. Ja znalazłem ich dawno temu jak miałem podbramkową sytuację jeszcze z Mitsu. Od tej pory sporadycznie (koszty robicizny :biggrin: ) robią dla mnie różne rzeczy w różnych autach i ... z tego co pamiętam zawsze bylem zadowolony.

jak to dobrzy fachowcy od zawieszenia

:biggrin: Jestem zadowolony z wszystkiego co robili (no może tylko z pompką centrala sobie nie poradzili), ale nie wiem czy rekomendowałbym ich jako wybitnych specjalistów od czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego robię u nich jak już nie mogę podjechac do Tarnowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...