Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana zbiorniczka wyrównawczego oraz podłączenie czujnika


august

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pęknięty zbiorniczek wyrównawczy cieczy chłodzącej. Kupiłem na szrocie od 1.8 - wygląda na taki sam, więc będę go przekładał.

Pytanie pierwsze, czy wystarczy odpiąć stary zbiorniczek, podłączyć przewody do nowego, uzupełnić płyn który uciekł i odpalać? Czy trzeba odpowietrzać w jakiś sposób układ chłodzenia?

W nowym zbiorniczku mam czujnik poziomu cieczy - w starym go nie ma, ale kontrolkę w liczniku mam (lewa górna tak?) Skoro już czujnik jest to można by go podłączyć - może ktoś podpowiedzieć jak i gdzie to zrobić?

Pozdrawiam i dzięki za wskazówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie pierwsze, czy wystarczy odpiąć stary zbiorniczek, podłączyć przewody do nowego, uzupełnić płyn który uciekł i odpalać? Czy trzeba odpowietrzać w jakiś sposób układ chłodzenia?

Jeśli ubytek płynu jest tylko na poziomie zbiorniczka wyrównawczego to wystarczy zamontować nowy i uzupełnić płyn. Nie ma potrzeby odpowietrzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie pierwsze, czy wystarczy odpiąć stary zbiorniczek, podłączyć przewody do nowego, uzupełnić płyn który uciekł i odpalać? Czy trzeba odpowietrzać w jakiś sposób układ chłodzenia?

Jeśli ubytek płynu jest tylko na poziomie zbiorniczka wyrównawczego to wystarczy zamontować nowy i uzupełnić płyn. Nie ma potrzeby odpowietrzania

Poziom płynu jest między min i max. Cieczy nie ucieka dużo, ale syf się robi pod maską. Oczywiście po zdjęciu zbiorniczka płyn będzie na niższym poziomie ;) Dzięki za odpowiedź, czyli dam radę.

A co do drugiej części pytania - czujnik ma dwa styki. Jeden na pewno do masy, a drugi pewnie do licznika, tylko gdzie? - To już raczej pytanie na układ elektryczny, ale może się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...