Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Panel klimatyzacji


driv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem pomimo włączonej śnieżynki nie działa sprężarka, podłączyli mi poprzez wyłącznik ręczne uruchamianie sprężarki, ale zaczęły wtedy pływać obroty silnika przy raptownym odjęciu nogi z gazu a później już się uspokajają.

Co w związku z tym robić ?

Czy taki panel jest naprawialny i za ile czy lepiej go kupić używany (może ktoś z kolegów klubowiczów ma taki)?

Czy taki wyłącznik jest bezpieczny tak w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu mogę zadzwonić i wtedy wszystko opowiem?

[ Dodano: 28-04-2007, 14:39 ]

Od początku

facio sprawdził że nie ma prądu w zielonej wtyczce przy sprężarce pomimo świecącej śnieżynki, więc sprawdził bezpieczniki i tu było ok więc wyciągnął panel, przyłożył próbówkę do jednego z kabelków przy czarnej wtyczce podłączył do masy i wtedy sprężarka odżyła.

Podłączył pstryczek elektryczek i mówi że tym można włączać sprężarkę, jak dla mnie lipa.

[ Dodano: 28-04-2007, 14:41 ]

i do tego jeszcze pojawiło się pływanie obrotów, w momencie jak chodzi sprężarka włączona tym pstryczkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obroty faluja bo silnik niewie ze ma klime właczona , z tego co opisujesz to musisz Vag podłaczyc i zobaczyc co pokarze ,

co do telefonu to mam dzisiaj po całym tygodniu dosyc mówienia o klimie ( odebrałem kilka tysiecy telefonów przez cały tydzień ,pogoda zrobiła swoje )

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie może wystarczyć samo kodowanie sterownika, albo przelutowanie pinów.

Podłączyć pod VAG, wykonać test elementów wykonawczych. Potem można zabierać się do rozbierania panelu.

Mogłeś wczoraj przyjechać na spot to zrbiło by ci się małą diagnostykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widze ze nietylko ja mam problemy ze sterownikiem , takw skrucie o moim problemie :

Zrobilo sie cieplo i zauwazylem ze klima niestety niedziala :D albo i wogole nie potrafilem jej uruchomic, dlatego iz sniezynka od samego poczatku niechciala sie wlaczyc;/ , jak przytrzymywalem klawisz to sie zapalala, ale klima dalej niechodzila, wiec pojechalem do pkt napelniania klim i stwierdzil Pan mechanik ze klima jest nabita, ze cos ze sterownikiem;/ podlaczyl klime na krotko i zaczela dzialac, wiec podlaczyl autko pod kompa czy tam pod cos :D i stwierdzil ze mam cos z kodami i pokazuje mu ze mam 3 bledy i sterownik od Cabrio:O :D . miedzy czasie probowal wklepac jakies kody ale przywracalo mu calyczas jakies fabryczne.

prosze o pomoc co ja mam z tym zrobic :)

[ Komentarz dodany przez: Iceman: 29-04-2007, 13:35 ]

kolego zapraszam do działy Newbie na początek jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.Wybaczcie jesli robie cos nie tak , jestem tu poraz pierwszy.

Nawiazujac do tematu mam klopot z klimą.Fachura sprawdzil i powiedzial ze panel.Zakladam nowy nic, nastepny nic .Wszystko chodzi a nie chlodzi, sprawdzal na krötko chlodzi a pod panelem nie , co jest grane.Chodzi o A4 96.U kolegi wyzej taki sam numer i tylko VAG pomoze nic innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, VAG.

Panel pochodzi z innego samochodu i trzeba mu zmienić kodowanie na odpowiednie dla twojego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

temat lekko przeterminowany, ale myślę że warty zaakcentowania:)

U mnie cały problem tkwił nie w lutach, kodach i innych tylko w nieumiejęności jednego mechanika. Drugi podłączył do VAG i okazało się że wtyczka pod reflektorem była rozłączona. Naprawa z diagnostyką na kompie trwała 10 minut.

Nie polecam w każdym razie podpinania na krótko - silnik wariuje i tyle:)

Pozdrawiam

Dodam tylko że u mnie też była diagnoza, że panel jest padnięty, a on po prostu jak nie otrzymuje informacj od czujników po drodze nie włacza sprężarki :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...