Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Problem z szybą kierowcy


jacomir1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam problem z szybą elektryczną kierowcy.Opuszczam szybę np 1/3 wysokości i chcę zamknąć szyba idzie do góry następnie opada do 1/3 wysokości, trzeba ją "dociągać"włącznikiem aby się zamknęła.Nadmieniam że nie za każdym razem występuje ten problem ale często np zostawiam auto w garażu z niedomkniętą szybą chce zamknąć i zaczyna wariować.Szyby elektryczne mam tylko przód,po stronie pasażera ok Sprawdziłem wiązkę okazało się że jeden kabelek naderwany ten od szyby, zlutowałem ok.Podłączyłem vaga był błąd :

01331 - Door Control Module: Driver Side (J386)

49-10 - No Communications - Intermittent

Skasowałem, ten błąd to zapewne ten naderwany kabel,dzisiaj podłączyłem vaga zero błędów.Przeszukałem na forum, znalazłem że trzeba wyczyścić prowadnice szyby i przesmarować -zrobiłem efektów brak,problem się dalej pojawia.Zastanawiam się czy wymiana modułu sterowania szybami tego który jest wraz z silniczkiem coś by zmieniła.Proszę o jakieś sugestie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem odbija Ci prawdopodobnie wyłącznik krańcowy-zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem.

Sprawdź czy prowdnica szyby jest równo przykręcona tak żeby szyba nie musiała na siłę się wciskać w górną

uszczelkę. Może uszczelka jest podwinięta i dlatego odbija.

Błąd na Vagu oznaczał brak komunikacji sporadyczny więc pewnie tak jak pisałeś to mógł być przerwany kabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem odbija Ci prawdopodobnie wyłącznik krańcowy-zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem.

Sprawdź czy prowdnica szyby jest równo przykręcona tak żeby szyba nie musiała na siłę się wciskać w górną

uszczelkę. Może uszczelka jest podwinięta i dlatego odbija.

Błąd na Vagu oznaczał brak komunikacji sporadyczny więc pewnie tak jak pisałeś to mógł być przerwany kabelek.

Dzięki z prowadnicami i uszczelką jest ok.Sytuacja najczęściej się pojawia kiedy auto zostawię z uchyloną szybą.Dzisiaj było ok do momentu pozostawienia uchylonej szyby na kilka godzin, auto zamknięte.Wsiadam próbuje zamknąć i szyba wariuje.Spróbuje wymienić sterownik szyby na inny, może coś z nim nie tak.Może ten czujnik, zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem jest walnięty albo moduł komfortu? Tylko na vagu zero błędów.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Spróbuje wymienić sterownik szyby na inny, może coś z nim nie tak.Może ten czujnik, zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem jest walnięty albo moduł komfortu? Tylko na vagu zero błędów.Pozdrawiam

Tam nie ma żadnej krańcówki. Moduł mierzy pobór prądu silnika.Jeśli wartość poboru prądu przekroczy pewną granicę, napięcie jest automatycznie odłączane.Przy podnoszeniu szyby jeśli prąd przekroczy granicę moduł wykrywa "przytrzaśnięcie" np. ręki i opuszcza szybę.

Przy silniku jest czujnik halla który liczy obroty silnika . Stąd moduł wie gdzie jest góra a gdzie dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o konkretne wyjaśnienie. W takim razie najlepiej będzie jak kolega podmieni na jakiś sprawny i zobaczy co się będzie działo.

Wtedy będzie jasność czy to siłonik czy nie.

Ja jak składałem szybę od kierowcy to pierwsze dwa podnoszenia odbiło mi szybę. Później już chodziło normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś kilkukrotnie zostawiłem autko z otwartą szybą... u mnie podobnie objawiały się początku z poszarpaniem linki - po wymianie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.Wymieniałem cały podnośnik bo padła linka ale problem z szybą pojawiał się wcześniej.Wymieniałem w ASO Wrocław i tak na marginesie nie polecam bo 2 razy byłem z reklamacją bo coś stukało w drzwiach.Bez efektu ręce mi opadły i pojechałem do lokalnego blacharza który po minucie stwierdził źle osadzoną ramkę,opierała się za mocno o uszczelkę drzwi i stukał plastyk słupka.Zrobił i zero stukania.Wymienię sterownik z silniczkiem i zobaczymy.Tak jak pisałem wcześniej, problem pojawia się kiedy auto zostawię z uchyloną szybą zamknięte i po otwarciu jest pawie pewne że zacznie wariować.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem w ASO Wrocław i tak na marginesie nie polecam bo 2 razy byłem z reklamacją bo coś stukało w drzwiach.Bez efektu ręce mi opadły i pojechałem do lokalnego blacharza który po minucie stwierdził źle osadzoną ramkę

ręce opadają... niedługo pieczatki ASO w książeczce będą odstraszały nabywcę... zresztą osobiście od dawna już na to nie patrzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...