Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Dziwny dźwięk pod maską w okolicach EGR


Macq_1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 2 dni nagle po załączeniu silnika pojawił się dziwny odgłos mianowicie pssss ( tak jakby powietrze uchodziło ) jest on słyszalny najbardziej w okolicy EGR cały czas tak samo. Nie ma spadku mocy nie kopci nie pali więcej co może być przyczyną. Strasznie mnie to martwi. Samochód jest po chipie w CompSporcie w Bielsku.[br]Dopisany: 26 Sierpień 2009, 00:59_________________________________________________Posiadam silnik 1,9 TDI 131KM, przepraszam za brak modelu silnika, ale mam zerwaną naklejkę i nie wiem czy to AVF czy AWX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ci EGR lub podcisnnienie przy nim popuszcza, spradzw weżyki i otwór w EGR znajduje sie on równolegle od strony pasażera, oczywiście musisz zdjąć pokrywe z silnika trzyma sie ona na 3 nakretki 6 na klucz 10. AVF 6 biegów AWX-5biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezły spec szkoda że nie powiedział że silnik do wymiany :polew:

takie syczenie może dochodzić z nieszczelnego układu podciśnienia. sprawdź cienkie wężyki podciśnienia. Ew. podłącz VAGA błąd powinien wskazać który to wężyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam objaw. Rozwiązałeś problem?

Edytowane przez easymoonrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pobliżu EGRu a dokładniej za nim na tyle silnika znajduje się pompa Vacuum z której wychodzi w lewo główny wąż podciśnienia. Jest on podłączony do specjalnego króćca wychodzącego z pompy. W starszych typach pomp ten króciec jest zaklepywany i może mieć nieszczelności. Spróbujcie nim poruszać na odpalonym motorze i zobaczcie czy natężenie syczenia zmienia się. Jeżeli tak, to jest tam nieszczelność. Jeżeli nie, to problem leży gdzie indziej, ale dalej obstawiam:
Albo nieszczelność w dolocie w okolicy EGRu, albo nieszczelność w układzie podciśnienia.

Takich magików co każą Ci turbo wymieniać, mijaj szerokim łukiem.

Tu macie ów króciec:

Edytowane przez Ralen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, sprawdzę. Czy jesteś w stanie coś wyczytać z tych logów? http://vaglog.pl/log_262813.html


Króciec jest trochę luźno, ale dźwięk się nie zmienia podczas poruszania. U mnie w aucie słychać to bardziej po stronie kierowcy niż pasażera.. Hm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...