Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Słaby odbiór w AUDI Chorus


sokram

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Kupilem wkoncu swoje upragnione A4 '99 w wersji kombi 1,9 TDI AVG :).

Wszystko dziala jednak mam problem z moim radiem. Antene mam fabryczna i dokrecona na dachu.

Fabrycznie zamontowane Radio chorus jest sprawne tzn. przyciski i potencjometr dzialaja - nie bylo wczesniej przy nim grzebane jak widze po jego stanie. Sciaga mi 1 stacje lokalna FM zaledwie dostatecznie, pozostale rmf,zetka,eska sa slabo odbierane przez to radio - szumi. Mial ktos juz taki przypadek z tym radio?Co mozna zrobic aby radyjko gralo normalnie?

Dziekuje z gory za wszystkie odpowiedzi.

Pozdro,

Sokram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wzmacniacz antenowy. Poszperaj na forum, było kilka takich przypadków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperalem, jednak nie wiem gdzie jest w avancie tylni boczek gdzie mialbym poszukac tego wzmacniacza antenowego. I nie wiem jak jest poprowadzony kabel od radia do anteny na dachu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj sprawa wyglada tak ze ostatnio mialem identyczny problem .....wymienilem antene i tak dalej byl problem np. radio zet odbieralo a za chwile bylo.....piiiii......piiiii.....piiiiii.....piiiiiii wiec pojechalem do goscia od radyjek i zalatwione rozebral antene cos polutowal i zalatwione 70zl i dziala jak nowe

caly problem jest w "nodze" anteny na dachu jezeli dostawala sie tam woda a to jest na 100% nie ma mocnych to mozliwe ze cos sie popsulo w elektronice i przekazniku w nodze.....

rada trzeba jeschac do jakiegos speca od FM i tyle wymieni polutuje i po sprawie......nie ma sensu na razie grzebac glebiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Problem jest w tym ze ja nie mam tej nogi anteny czyli wzmacniacza antenowego. Nie wiem teraz czy mam szukac tego wzmacniacza gdzies na szrocie czy kupic jakis inny...?!

Sokram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeeee nooooo kup normalna antene przeznaczoną do aut z grupy VW Audi i tyle.....trzeba zmienic wtyczke bo jest troche inna niz orginal i tyle......taka antene masz zaprezentowana np tutaj za 69pln

http://www.mse.pl/index.php?k144,car-audio

a o wzmacniaczu juz pisalem jest w nodze anteny!!!

ahaaa nie kupuj najtanszych anten np z alegro bo sa warte tyle co nic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za konkretne odpowiedzi.

Temat mozna zamknac.

Pozdrawiam,

Sokram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...