Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Pytanie co do dymienia.


Rako

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Ogólnie mam pytanie co do dymienia autka. Bo nieraz sie spotkałem z różnymi wersjami a mało tego jeden ze znajomych upiera się że gdy autko się odpali i puści dymek podkreslam dymek a nie jakis tam wielki dym to autko jest ogólnie już dużo wyeksploatowane i silnik już praktycznie dostał w kość.

Hmm...mi jakoś dziwnie się pogodzić z tą teorią...uważam że to w sumie normalna rzecz. A swtierdzam tak ponieważ widziałem nawet nowe autka salonowe typu audi czy volkswagen i potrafily zadymic przy rozruchu. W końcu to pompo wtryski niewiem może się myle jak tak to wypowiedzcie się na ten temat.

Sam moge przyznać ze u mnie przy odpaleniu zdarzy sie dymek nie zawsze ale jest a silnik chodzi bez zarzutów. Fakt moim poprzednim autkiem była brava 1.9 JTD no i ogolnie przy rozruchu nie dymila ale tam zupelnie inny silnik bo common rail.

Jestem ciekaw jakie jest Wasze zdanie.....??

Pozdrawiam forumowiczów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że po odpaleniu na zimnym puści dymek lekko to dla mnie chyba normalne. nie widziałem jeszcze auta benzyny czy szczegółnie diesla który na zimnym lekko dymku nie pusci... ja bym sie nie przejmował. w moim b5 pusci lekko widoczny wlasciwie i później juz normalnie.... chyba skoro wsyztsko pracuje bez zastrzeżen nie ma co panikowac;) a ze niby juz wyekspoloatowany? ja sie moze nie znam . ale bzdura.... no chyba zeby CI kopcił niemiłosiernie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że na zimnym silniku puszczenie dymka przy odpalaniu to normalka,szczególnie w dieselku.Tak samo jak delikatnie głośniejsza praca zimnego silnika. Inna sprawa jeżeli auto kopci nawet na wolnych obrotach po osiągnięciu temperatury roboczej czyli ok 90*C na blacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano rozumiem. U mnie ogólnie na zimnym silniku rano gdy odpalam nie zauważyłem dymku wogóle. Jedynie zauważam czasami na rozgrzanym już jak odpalam. Ale to czasem sobie pusci dymek a czasem nie niewiem od czego to zalezy heh. Ale tak jak pisałem autko chodzi ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...