Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwna stłuczka - jaka będzie wycena ?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem jutro idę zglosic szkodę oczywiście nie z mojej winy. Babka Lanosem wjechała w tył mojej audiczki.

Problem mam taki: widoczne uszkodzenia: wgnieciona podłoga bagażnika( w miejscu koła zapasowego), a zderzak cały. CO prawda pojawiło się kilka rys, jakby pęknięc na lakierze i mała dziurka w zderzaku, ale zderzak byl malowany i użyto zły podkład wiec lakier na zderzaku i tak miałem pofalowany bardzo. Jak teraz policzą ten zderzak? jest pare nowych rys , dziurka i kilka otarc. Pękła również dostawka zderzaka, i wydech siedzi dziwnie nisko( jakieś 15 cm niżej niż normalnie, końcówka rury wydechowej lekko zagięta. Mam również pękniętą osłonę plastikową w środku bagażnika (ale to chyba było ;] , pytanie czyda sie to podciągnąc? ) Ile z tego może byc kasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zrobię kilka fotek.[br]Dopisany: 31 Sierpień 2009, 21:12_________________________________________________Oto adresy do fotek:

http://hostuje.net/file.php?id=9c504fb8cb161a72efb79dcfeff9f4be

http://hostuje.net/file.php?id=9650f464fa374b0e3398fd5e2be29854

http://hostuje.net/file.php?id=aeab65630672cc4923bad708aa45bfba

http://hostuje.net/file.php?id=0b5311e97f32b4a295501ec132c38dfb

http://hostuje.net/file.php?id=2c08047c3ae1f721b068cbff1d752f0f

Sorry, że w takiej formie, ale nic innego nie wymyśliłem na szybko ;)

Pobierajcie i komentujcie.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Podeślij fotki na mail-a: [email protected]

Postaram się zrobić wstępny kosztorys, ale wróżyła z kuli nie będę :wink4:

więc liczę, że fotki będą dobre :)

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga do wszystkich zainteresowanych moją pomocą: wysyłajcie fotki nie tylko samych uszkodzeń, ale również miejsc gdzie te uszkodzenia się znajdują, czyli "otoczenia", a więc całego elementu lub jego wyraźniej części :good:

Likwidatorowi warto pokazać wszystko (bez ewidentnego "naciągania" :)) co dotyczy szkody i miejsca szkody na pojeździe, zrobi zdjęcia, opisze, a TU zakwalifikuje lub nie.

Sama wizyta rzeczoznawcy o niczym nie przesądza.

Do Barthus:

Mój wstępny kosztorys naprawy opiewa na kwoty od maksymalnego minimum :) ok. 4700zł do ok. 6000zł

Jednak do szczegółowej kalkulacji potrzebnych jest mi więcej danych.

Jeśli TU zdecydowanie zaniży kwotę minimalną - daj znać.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, dam znać jak tylko się ktoś ze mną skontaktuje, bo narazie tylko zgłosiłem szkodę i czekam na kontakt likwidatora .

Pozdrawiam[br]Dopisany: 02 Wrzesień 2009, 18:59_________________________________________________Ile ubezpieczyciel ma czasu na wysłanie likwidatora/rzeczoznawcy od momentu przyjęcia zgłoszenia o szkodzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określają to OWU, ale nie powinno to trwać dłużej niż 7 dni.

Procedura likwidacji szkody do 30 dni.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek tj. 18.09.2009 dostałem kosztorys ze szkody, a w zasadzie nie kosztorys tylko pismo z informacją o przyjęciu zgłoszenia,numerze szkody oraz tylko sama kwota szkody 2086 zł brutto! Czyli dużo miej niż wycena Arielki (4700-6000 zl )Śmiech na sali, jutro tj. 21.09.2009 mam zamiar dzwonic do HDI z rządaniem szczegółowego kosztorysu. Byłem również w warsztacie, który ma podpisane umowy na naprawy powypadkowe z firmami ubezpieczeniowymi. Mechanik stwierdził,że nie ma szans żebym się w tej kwocie zmieścił, że mi to zrobią bezgotówkowo. Jednak powiedział również, że zderzak wymieniony będzie na zamiennik ( sprawdzał cenę w hurtowni jakies 530zl) do tego ten bagażnik do naprawy i do malowania 3 elementy, oraz nie wiadomo jeszcze co z wydechem ustalą jak zdejmą. Koszt malowania elementu to 300zł więc razy trzy daje 900zl samo malowanie plus ten zderzak (zamiennik) i mamy kwotę 1430zl. Łatwo zauważyc że pozostałe części spokojnie przekroczą kwotę podaną w piśmie.

Oto pytania:

1. mam prawo rządac od firmy ubezpieczeniowej szczegółowego kosztorysu?

2. czy jeśli nie zgodzę się z wyceną, to będę musiał udokumentowac faktury z jakich części korzystałem?

3. Czy w mojej sytuacji zamienniki wchodzą w grę? miałem przecież oryginalne części, a bagażnik nie był wcześniej bity. zderzak był źle pomalowany, ale oryginalny.

4. Czy powinienem na własną rękę znaleźc rzeczoznawcę niezależnego i od niego wziąc kosztorys i z tym zgłosic się do HDI z reklamacją wyceny?

5. Muszę im odesłac to pismożeby wysłali kasę, czy wystarczy, że zadzwonię i powiem iż nie wyrażam zgody na tak niską kwotę?

6. Czy odzyskam kasę jak powołam sam rzeczoznawcę który dokona wyceny?

Arielka pomóż ;)

Oto wszystko co mi przysłali. Kosztorysem tego bym nie nazwał :

gx1HLVp0.jpg

gx1I5900.jpg

gx1IcZTi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...