Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Błąd 17584 o co chodzi??


Marek86232

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój samochodzik od jakiegoś czasu zaczoł "mulić" jak dodaje gazu to tak jak by go coś trzymalo, wkręca się do 4 tyś i coraz ciężej kręci dalej. Oczywiście zapalił sie check i oczywiście podpiołem VAGa i taki oto błąd zobaczyłem:17584 Bank 1:025 (lambda) Correction bechind catalyst:

control limit reached

P1176 - 001 - upper limit exceeded.

Co ten błąd oznacza?? To że padła sonda za katalizatorem i trzeba ją wymienić, czy coś innego?? No i czy to może mieć związek z przymuleniem samochodu??? (dodam ze wcześniej wyskakiwaly blędy zbyt bogatej mieszanki) Z góry dziękuje za podpowiedzi :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził na dolocie czy jest szczelny ( fałszywe powietrze ) , ewentualnie sondę ale tę przed katalizatorem , bo gdyby wysiadła ta druga to nawet tego byś nie odczuł jedynie "check" by świecił. Co do drugiej sondy , zakładamy że katalizator jest sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dolot mam szczelny (jeśli chodzi o kolektor ssący) ale odma lącząca przepływomierz z przepustnicą napewno nie jest szczelna bo urwany jest element łączący odmę z pokrywą zaworów (zakleiłem taśmą izolacyjną ale...) czy u też powinno być idealnie szczelnie jeśli chodzi o lewe powietrze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez to przerabialem.

http://www.a4-klub.pl/smf/b6_alt_zapalajaca_sie_kontrolka_poziomu_oleju-t72049.0.html

http://www.a4-klub.pl/smf/b6_alt_bledy_17536_oraz_17545-t85370.0.html

U mnie przy peknietej odmie oprocz objawow ktore opisales, zapalała sie kontrolka Oil MIN.

Po wymianie kontrolka juz sie nie zapala ale silnik dalej zamula.

Zastanawiam sie teraz nad opinią Narcyza35 - bo przed wymianą odmy mialem dodatkowy (nieoryginalny) zacisk powyzej zaworu - po wymianie w ASO ten zacisk zostal zdjety - moze tam jest jakas nieszczelnosc. W kazdym razie sondy mam dobre, filtr powietrza i paliwa nowe a z autem dalej jest cos nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...