Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kto miał pierwszeństwo?


maciekg

Rekomendowane odpowiedzi

Skręcając w prawo (pierwszy zjazd z rodna) powinieneś się ustawić na prawym pasie już wjeżdżając na rondo.

Jeżeli zmieniałeś pas ruchu on miał pierwszeństwo, ale jeżeli pas ruchu "zjeżdżał" z ronda to Ty nie zmieniałeś pasa ruchu, jechałeś poprawnie a on powinien też zjechać z ronda, jeżeli on chciał jechać prosto a pas skręcał z ronda powinien Cię przepuścić, bo to on zmienia pas ruchu (chociaż ciut za późno się zdecydował że pojedzie dalej prosto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skręcając w prawo (pierwszy zjazd z rodna) powinieneś się ustawić na prawym pasie już wjeżdżając na rondo.

No to nie jest odkrycie.

Ale co jesli jedziesz wewnętrznym pasem, i chcesz zjechac z ronda trzecim wyjazdem..

Masz pierwszeństwo przed jadącym pasem środkowym i skrajnym zewnętrznym czy nie ?

Wkleiłem wyżej artykuł, który wszystko tłumaczy. Jednak jesli ktoś po raz pierwszy wjeżdza na to rondo, to chciałbym siedzieć akurat obok i zobaczyć jaki to z niego znawca przepisów i jak szybko potrafi odnaleźć się w takiej sytuacji gdzie od 15.00 to rondo to istny jarmark.

Trzeba wziąc pod uwagę jeszcze jedną rzecz :) Drogi dojazdowe do tego ronda to drogi 3 pasmowe.

1) skrajny zewnętrzny przed rondem jest zakorkowany na kilkaset metrów.

2) środkowy troche mniej

3) na wewnętrznym korek jest zazwyczaj o połowę krótszy niż na zewnętrzym.

Wiadomo, który wybierasz.. Ten najmniej zakorkowany.. Wjeżdzasz na rondo, a tam już tak ciasno, ze ciężko zmienić pas, a samochody jadą przynajmniej 50km/h po łukach. I bądz tu mądry jak Ci goś obok wrzuca migacz, bo zjeżdza z ronda, a za toba sznur samochodów. :P

Uwielbiam to skrzyżowanie :) Ile tam się ludzie natrąbią to szok :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skręcając w prawo (pierwszy zjazd z rodna) powinieneś się ustawić na prawym pasie już wjeżdżając na rondo.

No to nie jest odkrycie.

Ale co jesli jedziesz wewnętrznym pasem, i chcesz zjechac z ronda trzecim wyjazdem..

Masz pierwszeństwo przed jadącym pasem środkowym i skrajnym zewnętrznym czy nie ?

Przecież wyrwałeś kontekst, ja nie napisałem że ma pierwszeństwo zmieniając z wew na zew, jest to zmiana pasa i należy ustąpić. Napisałem jedno zdanie które wszystko wyjaśnia.[br]Dopisany: 08 Wrzesień 2009, 11:47_________________________________________________Nosfer To rondo które pokazałeś jako przykład jest bardzo źle oznakowane. Sugeruje ono bowiem (linie na jedzni), że musisz ustąpić pierwszeństwa jeżeli chcesz jechać prosto. Zaraz wytłumaczę, tylko namarzę w AutoCadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyrwałem kontekstu, bo jak pisałem posta, to nic więcej nie mogłem zacytować, bo nic więcej nie było :wink4:

ja nie napisałem że ma pierwszeństwo zmieniając z wew na zew

I nie twierdzę, że tak napisałeś..

[br]Dopisany: 08 Wrzesień 2009, 11:55_________________________________________________

Nosfer To rondo które pokazałeś jako przykład jest bardzo źle oznakowane. Sugeruje ono bowiem (linie na jedzni), że musisz ustąpić pierwszeństwa jeżeli chcesz jechać prosto. Zaraz wytłumaczę, tylko namarzę w AutoCadzie.

no dokładnie. Odnoszę się do tych krzykaczy, co wytykają innym pochodzenie ich Prawa Jazdy, a nie zawsze na tych naszych zasranych rondach wiadomo od razu co i jak. Tym bardziej, że w samochodzie na skrzyżowaniu rzeczy dzieją się szybko i nie jestesmy sami na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie namarze za dużo roboty

Chodzi mi o to że pas prawy powinien skręcać przy pierwszym zjeździe, pas środkowy przy drugim, a pas lewy przy 3 zjeździe. Tak oznakowane rondo (pokazane przez Ciebie) sugeruje że pas prowadzi nas na pierwszy zjazd i mamy pierwszeństwo zjazdu przed tym który jedzie po zewnętrznej stronie. Jeżeli ten po zewnętrznej stronie jedzie prosto (objeżdża rondo) stłuczka gwarantowana.

Ewidentna głupota drogowców, którzy ze skrzyżowania bezkolizyjnego, robią skrzyżowanie na którym dużo osób się gubi i jedzie tak jak mu namalowali pasy, myśląc że mają pierwszeństwo przejazdu (no wkońcu nie zmieniają pasa, zjeżdżając z ronda), temu natomiast który objeżdża rondo pasy sugerują że musi ustąpić osobie zjeżdżającej.[br]Dopisany: 08 Wrzesień 2009, 12:23_________________________________________________Tam na początku ktoś napisał że ma pierwszeństwo na rondzie (chodzi mi o chłopaczka który zdał prawko), kolega pewnie miał na myśli że ma pierwszeństwo przed autem wjeżdżającym na rondo, a tu sytuacja dotyczy aut znajdujących się już na rondzie. To co innego kolego, pomyliłeś poprostu zagadnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jadąc pasem zewnętrznym (wg. Ciebie, którym powinno się wyjeżdzać na trzecim zjeździe)..

To ok.Tylko wyobraź sobie, że rzeczywiście zjeżdzam na trzecim zjeździe.. Ale i tak krzyżuje drogę samochodom które dopiero co wjechały na rondo i chcą analogicznie zjechać na zdjeździe np. drugim, trzecim, czy zawróćić.

Wiesz o co mi chodzi ?

Nie ważne na którym zjeździe chcesz zjechać. Zawsze znajdzie się samochód, który będzie przecinał twój tor jazdy zjeżdzając z ronda, z pasa środkowego czy zewnętrznego... :naughty:

Albo Ty będzie przecinał tor innemu kierowcy. I teraz masz pół sekundy, żeby się zorientować czy masz pierszeństwo czy nie i zareagować ... :)

Już nie chodzi o to, czy wiesz kto ma pierszeństo czy nie. Bo w tym artykule który wkleiłem jest to napisane, ale o to czy ktoś przypakuje Ci w samochód czy uda Ci sie umknąć.. :)

Wiadomo, nie zawsze zdaża się kolizyjna sytuacja, ale łatwo można tam na taką natrafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego maciekg podstawowym pytaniem jest czy przed rondem były jakieś znaki???

U mnie w okolicy jest pełno takich dwupasmowych rond (dokładnie takie jak narysowałeś), przed każdym jest znak, że z pasa lewego można jechać na wprost lub w lewo (wtedy na drodze wyjazdowej z ronda również zajmujesz lewy pas), a z pasa prawego można jechać tylko i wyłącznie w prawo (wtedy na wyjazdowej zajmujesz prawy pas).

Takie ronda są bezkolizyjne, jednak i tak trzeba uważać. Często zdarza się, że ktoś z lewego pasa jadąc prosto lub w lewo wjeżdza na prawy zamiast na lewy pas drogi wyjazdowej, lub nie patrząc na znaki próbuje objechać rondo z prawego pasa :no:

Jeżeli tak było w Twoim przypadku to zawinił "ten koleś" ponieważ chciał jechać na wprost lub w lewo z prawego pasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się przetnie droga to wiem, ale kwestia namalowania tak pasów aby nie sugerowały że zjeżdżając z ronda masz pierwszeństwo przed tym użytkowniekiem drogi co jedzie zewnętrzną stroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale czy One sugerują czy wskazują ?

_________________________________________________

Mówię przecież, że pojebane to rondo jest.. :kox:

Tak jakby prościej się nie dało.. :) Do tego są na nim światła, i tramwaje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej w....jąca jest sytuacja, w ktorej frajer objezdza cale rondo zewn pasem.

Napisze do 90% osob udzielajacych sie w tym temacie... Przepisy przepisami ale trzeba byc niewychowanym ch...m zeby jezdzic po zewnetrznym na rondzie i tyle. Rondo w naszym pieknym kraju z po..banymi przepisami wymaga tego aby ludzie mysleli, jezeli pierwszenstwo ma zawsze ten na zewnetrznym pasie to generalnie nie uzywajmy srodkowych... i tyle. Sam nie jestem pewien jak to w przepisach wyglada ale na 99% jest tak, że jezeli znaki nie mowia inaczej to w lewo jedziesz z wewnetrznego, prosto z obojetnie jakiego a w prawo z prawego... i pozdrawiam wszystkich przejezdzajacych cale ronda po zewnetrznym ich pasie...

greets

ps. Zebysmy sie zle nie zrozumieli kolego jarko :) z wewnetrznego opuszczam tylko jak jade prosto, w kazdym innym przypadku zjezdzam na zewnetrzny przed zjazdem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy przepisami ale trzeba byc niewychowanym ch...m zeby jezdzic po zewnetrznym na rondzie i tyle.

Ja tak jeźdżę kolego.

I pozdrawiam Wszystkich bałwanów co to rondo z wewnętrznego pasa opuszczają :naughty:

To właśnie im swą jazdę dedykuję :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmy...

Wiecie ja Wam coś powiem, ja jeżdżę tak jak mówicie, ale niektórzy boją się wchechać na wewnętrzy bo nie potrafią później zjechać z ronda. Podobnie jak niektórzy jadą 50 km/h na obszarze do 90km/h i boją się zjechać na margines. A zajmujących dwa miejsca parkingowe to już standard, jak by w liniach nie mogli się zmieścić. Niestety takich bojących się dudków jest coraz więcej, tylko nie rozumiem dlaczego się pchają za kółko skoro nie czują się dobrze za kierownicą. Ja nie umiem gotować to nie gotuję, proste.

Są autobusy, po co to stresować siebie i innych na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie rozumiem dlaczego się pchają za kółko skoro nie czują się dobrze za kierownicą.

Wiesz. Jak będą siedzieć w domu, a nie za kółkiem to na starość tym bardziej nic z tego. Trzeba jeździć żeby się nauczyć. Pół biedy jeśli jadą ze strachu prawym pasem całe rondo. Jak jesteś pro to i tak go wyprzedzisz. Gorsi są Ci co nie umieją, ale za wszelką cenę chcą udowodnić całemu światu że jest inaczej :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele brakowalo, a dzisiaj mialbym stluczke. Sytuacja wygladala jak na obrazku ponizej skrecam w prawo wlaczam kierunek, a z boku widze klienta, ktory jedzie dalej prosto po zewnetrznej! Na szczescie szybko go wyprzedzilem (on nawet nie mial zamiaru hamować!). Powiedzcie czy mialem pierwszenstwo poniewaz nie poraz pierwszy spotkalem sie z taka sytuacja na tym rondzie.

09d421df30826ca8m.jpg

JEŚLI JECHAŁEŚ AUDI A4 TO LOGICZNE MIAŁEŚ PIERWSZEŃSTWO !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele brakowalo, a dzisiaj mialbym stluczke. Sytuacja wygladala jak na obrazku ponizej skrecam w prawo wlaczam kierunek, a z boku widze klienta, ktory jedzie dalej prosto po zewnetrznej! Na szczescie szybko go wyprzedzilem (on nawet nie mial zamiaru hamować!). Powiedzcie czy mialem pierwszenstwo poniewaz nie poraz pierwszy spotkalem sie z taka sytuacja na tym rondzie.

09d421df30826ca8m.jpg

JEŚLI JECHAŁEŚ AUDI A4 TO LOGICZNE MIAŁEŚ PIERWSZEŃSTWO !!!

:polew: :polew: :polew: :polew: Dobre :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...