Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] antena CB


bynionr1

Rekomendowane odpowiedzi

A ja miałem antenę :evil: komuś podpasiła . Może nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale nie polecam łączenia przewodów antenowych w żaden sposób a zwłaszcza na wtyk . Bat jest dostrajany do długości przewodu ( a to ma związek z rezystancją ) , na połączeniach mogą wystąpić różne zakłócenia przejścia ( brud , utlenianie , nie odpowiednio mocne dociśnięcie itp. ) i wtedy szumy i problemy z nadawaniem gotowe . Wiem że są różni fachowcy i mogą coś takiego zrobić ale wtedy konieczne będzie ponowne dostrojenie anteny . Oby wszystko ci ładnie śmigało . W radiowych ( nie samochodowych :> ) tematach siedzę od 12 lat i to jest tylko moje skromne zdanie . Jak przerobisz to się pochwal a może ktoś skorzysta i uniknie takiej niespodzianki jaka mnie spotkała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filemon75 też nie jestem ekspertem ale mam przedłużony kabel od antenki, połączenie na gwint także nie straszny mu brud, utlenianie itp. oczywiście co jakiś czas robie czyszczenie i pryskanie środkiem do połączeń elektrycznych.

bynionr1 Każde połączenie wpływa ujemnie i najlepiej go unikać ale jak będzie ono zrobione dobrze to nie powinno być dramatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...