Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AKN] Ciężko pali na rozgrzanym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

--------------------------------------------------------------------------------

Witam Panowie.

Mam problem z moim silnikiem AKN w audi a4, szukałem po forum, lecz nigdzie nie mogłem znaleśc podobnego tematu.

Otóż rano bądź na całkowicie zimnym zilniku auto pali tak jak powinno palić

Lecz jeśli sie silnik zagrzeje aby go zapalić muszę prztytrzymac z 3-5 sekund na rozruszniku aby zapalił.

Pozatym auto na dobbrze rozgrzanym silniku tak jakby traciło troche mocy, tak mi sie wydaje, mojeodczucia.

jak ma ok 70 stopni motor to wydaje mi sie że zbiera sie dużo lepiej.

Pozatym chciałbym jeszcze nadmienić że auto pali równo lecz ciezko na ciepłym silniku.

specyficzne jest to że przy zapalaniu i gaszeniu bezwzgledu na temperature silnika słysze takie jakbym zarzegotanie, zapiszczenie. mam podejrzenia ze może być to poduszka silnika lecz nie jestem pewien co do tego.

Prosiłbym o jakies sensowe odpowiedzi jeśli ktoś miał podobny problem.

pozdrawiam

Opublikowano

niech Ci fachman podkręci dawke startową ...

ustawienie kąta wtrysku

Opublikowano
  • Autor

Kolego a gdzie w podkarpackim znajdę takiego gościa który zna się na tym co robi?

Opublikowano

Tym "zagrzechotaniem" się nie przejmuj. Przed kolektorem ssącym jest klapa gasząca sterowana podciśnieniem i to ona w tych silnikach tak grzechocze przy gaszeniu i paleniu.

pozdro.

Opublikowano
  • Autor

wiem zauwazyłem ją, ni da się cos z tym zrobic żeby tak nie grzechotała?

Co do sprawdzenia kata to sobie sprawdze, tylko mam teraz pytanie, bo dzwoniłem do jednego z mechaników u nas w Mielcu z zapytaniem czy by nie ustawił mi ewentualnie kąta wtrysków (niby najlepszy w Mielcu) ale jakos z niechęcią mi powiedział że zrobi, wiec sie obawiam czy mu dać, wolałbym chyba sam to zrobic jeśli jest to możliwe,

W związku z tym czy jest jakis opis na forum bo szukałem lecz nie mogłem znaleść co do silnika 2.5TDI.

Prosiłbym o odpowiedź

Opublikowano

podjedź na Niski Borek do KM Auto Servis tam Ci Żurek prawde powie ...

jeśli chodzi o diesle nie ma lepszego wrsztatu w M-cu

myśle że dadzą rade :)

tel.kont. 514 96 30 15

Opublikowano

dokladnie tak jak mowia poprzednicy, trzeba podjechac do jakiegos dobrego magika, znaczy chiptunera zeby podkreciłdawke rozruchową na ciepłym silniku, ja tez tak mialem, Rogal na mineralnej w Wawie zrobił co potrzeba, od prawie dwoch lat wszystko jest ok, jedyne co sie zmienilo to to ze na cieplo bąka przy rozruchu puszcza,.

pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.