Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Dziwny odgłos przy przekręcaniu kluczyka w stacyjce


Darkman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzis rano przy odpalaniu niuni zwróciłem uwagę na dziwny odgłos wydobywający się z okolic poduszki pasażera.Ze słuchu podobne to jest do pompowania balonika.Podejrzewam że to poduszka ale pewności nie mam.ten odgłos zapewne jest od początku gdy kupiłem autko ale dziś dopiero na to zwróciłem uwagę. Kontrolka Airbag gaśnie więc chyba jest ok. Co wy na to?To normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to przepustnica?? Jeżeli tak, to wszystko ok. A masz klimę?? Jeżeli tak, to czy jak ją wyłączysz, to ustępuje ten objaw??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest za każdym razem gdy przekręcam kluczyk.Dokładnie jakby cos się odklejało w miejscu poduszki(zbliżony odgłos).Klima jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyłączysz kompletnie klimatronika (jak wyłączysz zupełnie nawiew, 0 kresek) i włączysz zapłon, to dalej tak się dzieje? Mogą to być silniczki od klapek klimatronika sterujących nawiewem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak włączam zapłon to zawsze na wyłączonym klimatronicu więc nie wiem w czym problem. trzeba bedzie pojechac do ASO.może to nic grożnego ale odgłos jest dziwny .Poza tym nic sie nie dzieje podejrzanego.Wszystkie kontrolki gasną a po wyłączeniu zapłonu słychacc tylko syczenie z klimy ale to podobno normalne i ustaje po chwli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wyłączeniu zapłonu słychacc tylko syczenie z klimy ale to podobno normalne i ustaje po chwli

No to wychodzi na to, że nie wyłączasz klimy, bo słyszysz syk po wyłączeniu zapłonu... Otwórz maskę, włącz zapłon i posłuchaj, czy to nie w okolicach przepustnicy słychać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli słychać przepustnicę, to jest to normalny objaw... Po prostu po włączeniu zapłonu następuje jej kalibracja. Dzieje się to za każdym razem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to.ok. nie zauwazyłem jakichś negatywnych objawów w pracy silnika.Obroty są ok nie falują, po właczeniu klimy jest tylko lekki spadek ale zaraz wracają na normalny poziom.czytałem że to normalny objaw. dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dziwny dźwięk (odrywającej się taśmy) pochodzi od klapy która odpowiada za obieg otwarty lub zamknięty powietrza w kabinie. Steruje nią pneumatyczny siłownik. Ta klapka pokryta jest czymś w rodzaju gumowej gąbki aby klapka szczelniej się domykała. Nie wiem czy to pod wpływem brudu czy też wilgoci zaczyna się lepić do obudowy. stąd ten dziwny dzwięk. U mnie na tyle mocno się przykleja ze słyszę najpierw oderwanie a później uderzenie o elementy nagrzewnicy. Zastanawiam się czy nie powinienem tego jakoś oczyścić, tylko czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to jest taki dżwięk--celne spostrzeżenie. Skoro to zanieczyszczenie to pojadę do ASo i niech to przeczyszczą bo nie mam pojęcia jak się tam dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...