Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Sonda Lambda Magneti Marelli

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

kto mi pomoże z wyborem właściwej sondy - w katalogu sond Lambda Magneti Marelli

http://www.magnetimarelli.pl/sondy.php?d=A4&m=AUDI&s=A4

dla mojego silnika: benzyna 1.8T AEB są takie możliwości:

AEB Avant 1.8T (To Chassis 8D-T-300 000) 03/96 - 09/01 model SLP4110

AEB Avant 1.8T (Chassis 8D-V-000 001 to 8D-V-400 000) 03/96 - 09/01 model SLP4109

AEB Avant 1.8T (From Chassis 8D-W-000 001) 03/96 - 09/01 model SLP4109

mój numer VIN to WAUZZZ8DZTA244880

sondy z tego co doczytałem różnią się tylko mocą grzałki - obie są 4-przewodowe z tym że

SLP4110 ma grzałkę 12Watt a SLP4109 18Watt

oryginalnie mam sondę BOSCH'a z której udało mi się odczytać takie oznaczenia:

od góry 058 906 265 11/96

0258 006 014/015

12V L5

auto ma 193 000 km i chociaż na VAG'u nie ma żadnych błędów odnośnie sondy

to pali jak smok, jest słabsze niż kiedyś więc sądzę że sonda się już wysłużyła podobno dożywają 160 000 km?

z góry dziękuję za wszelką pomoc

pozdrawiam - Jarek

Opublikowano

Kup taką jaką masz czyli ORI, nie baw się w zamienniki

Opublikowano
  • Autor

jasne że wolałbym ORI ale czasem trzeba mierzyć siły na zamiary - ta sonda ma przynajmniej nadruk " Assembled in USA" a nie China i kosztuje 129 zł z tego co czytałem na necie jest fabrycznie montowana np w Renówkach, więc póki co pomóżcie proszę wybrać właściwą[br]Dopisany: 23 Wrzesień 2009, 20:17_________________________________________________nikt nie wie :confused4:

może chodzi o takie spasowanie z numerem VIN WAUZZZ8DZTA244880 gdzie numer seryjny 244880 jest mniejszy od 300 000

a więc wychodzi: (To Chassis 8D-T-300 000) ???

Opublikowano

może chodzi o takie spasowanie z numerem VIN WAUZZZ8DZTA244880 gdzie numer seryjny 244880 jest mniejszy od 300 000

a więc wychodzi: (To Chassis 8D-T-300 000) ???

ciekawy tok myślenia :wink4:

http://www.a4-klub.pl/smf/18t_150km_aeb_awaria_podgrzewania_sondy_lambda-t6604.0.html

jeśli cie to nie przekonuje to kop dalej, szukanie nie boli :hi:

Opublikowano
  • Autor
ciekawy tok myślenia

tok myślenia okazał się prawidłowy - potwierdziło go dwóch sprzedawców w różnych sklepach,

więc kupiłem sondę SLP4110 (grzałka 12W)

jeśli chodzi o podany link - nie jest prawdą że wszystkie silniki 1.8T mają grzałki 18W, przekopałem katalogi

Boscha i NGK i wynika że silnik AEB do roku 1996 (litera T) ma grzałkę 12 Watt dopiero w następnych latach

jest zmiana na 18W

jeśli cie to nie przekonuje to kop dalej, szukanie nie boli

szukałem , szukałem - od kilku dni, byłem nawet u diagnosty który podłączył VAG'a (pomimo że sam mam kabel USB z KKL) i stwierdził że moje podejrzenia co do sondy, przepływomierza czy przepustnicy to bzdury wyczytane na internecie - kazał wymienić świece zapłonowe i przewody. Świece wymieniłem na oryginalne NGK Platynowe(~170 zł), przewodów nie wymieniłem bo w tym silniku okazało się że na każdej świecy siedzi coś a'la moduł zapłonowy (BERU? ) zapłaciłem diagnoście całe 80zł żeby i tak pojechać po sondę Lambda bo takie miałem przeczucie.

Sondę wymieniłem wczoraj - auto odżyło, skończyły się problemy z ruszaniem i brakiem mocy, - po prostu mieszanka była zbyt bogata (co nawet stwierdził na VAG'u diagnosta) i ja wcześniej na nos czułem że z wydechu zalatuję wachą a pali jak głupi.

Stara sonda oryginalna BOSCH'a po wyjęciu okazała się pokryta cała jakimś białym nalotem, oporność grzałki 18 ohm - a więc lipa.

Wkurza mnie tylko że po świecie chodzą takie dziady jak ten diagnosta bo wystarczyło rzucić okiem na sondę (data wybita na obudowie 11/96) i licznik 192 000 km żeby powiedzieć od razu - że na sondę już najwyższa pora.

a człowiek który jest jeśli chodzi o samochód tylko kierowcą musi byś mechanikiem diagnostą a przede wszystkim trzymać się za kieszeń :angry:

pozdrawiam.

Opublikowano

Błędów nie wywala przy takiej sondzie ?

A te BERU to cewki.

Opublikowano
  • Autor
Błędów nie wywala przy takiej sondzie ?

no właśnie nie - grzałka miała jakiś tam opór więc coś tam pewnie ledwo grzała , sonda też tam niby coś pokazywała ale w VAG'u gość na ekranie laptopa widział tyle co by miernik uniwersalny podłączyć, a żeby zobaczyć jak pracuje sonda trzeba oscyloskop.

Dziwne tylko jest to że jak jak podłączałem swojego VAG'a to mi wywala takie błędy:

2 Faults Found:

16500 - Engine Coolant Temp. Sensor (G62): Implausible Signal

P0116 - 35-10 - - - Intermittent

00561 - Mixture Adaptation

14-00 - Adaptation Limit (Add) Exceeded

a u niego było czysto :mysli:

Opublikowano

Skasuj pojeździj i sprawdź czy znowu się pojawią.

Może zbieg okoliczności...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.