Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Spadanie obrotów na benzynie i gazie


Jarekt87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.pisałem już wcześniej o spadających obrotach w moim audi.Dostałem kilka porad ale nic to nie pomogło. Wymieniłem świece nic to nie dało.Byłem na Vagu i mechanik stwierdzil ze przepustnica jest ok bo nie było żadnych błędów i sprawdzał nastawy przepustnicy i tez wyszły dobrze więc powiedział ze nie jest zabrudzona. A czy to możliwe żę nastawy które on sprawdzał wyszły dobrze bez błędów adaptacja tez udała się pomyślnie i stwierdził po tym bez rozbierania ze przepustnica jest czysta???? Ale może ona jednak jest brudna????? Bo ja już sam nie wiem czego to może byc przyczyna.A jazda ze sadajacymi obrotami do milej nie należy bo trzeba pilnować żeby nie zgasł silnik i a najgorsze jest te szarpanie silnika. POMOCY [br]Dopisany: 24 Wrzesień 2009, 10:10_________________________________________________Dodam jeszcze ze te obroty na zimnym to tak do 1200 są bo pewnie ssanie się włącza a jak się rozgrzeje to spadają do 900 później jak dodam gazu i puszcze pedał to spadają mi do strasznie niskich obrotów az szarpie silnikiem a na gazie potrafi nawet zgasnąć.Dzisiaj przejechalem jakies 4 km po mieście i było nawet dobrze oborty nie spadaly ale po ponownym odpaleniu to samo.Czy jest na to jakiś lek ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno przepustnica a dokłądnie modół elektorniczny musisz wymienić przepustnice na urzywke albo nową mój brat miał te same objawy wymieniłem przepustnice mu i jak ręką odjoł

pamientaj jak założysz przepustnice to musisz ja zadoptować Vagiem. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj zrobić samą adaptację przepustnicy bez VAG-a masz wszystko opisane na forum jak to zrobić ja tak miałem i pomogło :good:

[br]Dopisany: 26 Wrzesień 2009, 00:33_________________________________________________dodam jeszcze że jak byłem u mechanika to też powiedział mi że to moduł i że muszę kupić całą przepustnicę bo samego modułu nie dostanę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobny problem . W moim przypadku obroty falowały ale nigdy nie było auto zgasło, podobnie jak u ciebie po przejechaniu kilku km ustępowała a po odpaleniu od nowa to samo, ja wyczyściłem przepustnice . Vag początkowo też nie pokazywał błędu . Po zabiegu chodzi równo . Wspomniałeś ze szarpie ewentualnie świece ale bardziej obstawiałbym na przewody jezeli nie pomoze czyszczenie przepustnicy . Ale spróbuj ją wyczyścić i zaadaptować a słowom mechanieka tez nie mozna ufać w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zabrałem się za czyszczenie przepustnicy.Miała trochę nagaru na krawędziach ale elegancko wyczyściłem poskładałem wszystko jak należy po dokręcałem dobrze opaski odpaliłem i teraz obroty nie falują wszystko jest dobrze.I mam nadzieję że będzie tak dalej.Jednak porady kolegów się przydały wszystkim serdeczne dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem podobny problem, wysłuchałem wielu teori, aż w końcu wymieniłem przepływomierz i jak ręką odjął. Na początek polecam go poprostu odpiąć i pojeździć troche na wyłączonym (tryb awaryjny). Dodam, że wyczyściłem przepustnice ale to tylko zniwelowało falowanie obrotów, ale objaw spadania był nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...