Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6] Jaki grill do dokładki s-line


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeszukałem forum ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Chcę zmienić standardową dokładkę przedniego zderzaka w moim Avanciku na wersję s-line. Mam już samą dokładkę i kratki. Poszukuję grilla i tu pojawia się pytanie: czy grill od wersji S4 będzie pasował?

Znalazłem na VagParts.com taki grill dedykowany do S4:

https://sslrelay.com/s74326199.oneandoneshop.co.uk/sess/utn;jsessionid=15463de2978fa12/shopdata/0010_Audi/0120_S4+2003+=3E+2005/0010_Exterior/0050_Grilles/product_details.shopscript?article=0050_S4%2BB6%2B%2Bstandard%2Bbumper%2Bgrille%2B%3D288E0807647B3SR%3D29

Wyglada bardzo podobnie (przynajmniej jesli chodzi o wymiary) do wersji black, która jest dedykowana do S-line.

https://sslrelay.com/s74326199.oneandoneshop.co.uk/sess/utn;jsessionid=15463de2978fa12/shopdata/0010_Audi/0050_A4+2002+=3E++B6+=2B+B7/0040_Exterior/0060_Grilles+B6+only/product_details.shopscript?article=0040_B6%2BA4%2BBlack%2Bultra%2Bsport%2Bbumper%2Bgrille%2B%3D28UltrabumperBLK%3D29

Chce zamontowac wersje z chromowana ramka (czyli taka jak w pierwszym linku). Niestety na VagParts nie maja takiej wersji dedykowanej do s-line.

W takim razie czy ten grill z pierwszego linku (S4) bedzie pasowal do mojej dokladki s-line? Jesli nie to czy znacie moze inne miejsca na sieci gdzie moglbym kupic taki grill? Obojetnie czy nowy czy uzywany.

pozdro

malik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Jak sie dobrze przyjrzałem to widać że wersja s-line nie ma górnego "rantu" i przez to na pewno nie będzie pasować.

Wiesz, łatwo powiedzieć "poszukaj trochę" :) Stary, szukam od 2 tygodni w sklepach internetowych, serwisach typu ebay, allegro, itp i niestety bez rezultatu. Chyba pozostanie mi tylko ASO ale z tego co czytałem jednemu z forumowiczów ciągle sprowadzają zupełnie inny modele niż te które zamawia :)

malik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na zakupy do ASO :-)

No właśnie po bezskutecznych poszukiwaniach w końcu kupiłem w ASO. Koszt 370PLN!!! :(

malik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie po bezskutecznych poszukiwaniach w końcu kupiłem w ASO. Koszt 370PLN!!! :(

Nic mi nie mów - ja w ASO kupiłem kompletny przedni zderzak od S4 (w tym 4 grille, halogeny etc), listwy na drzwi, tylny zderzak, spoiler etc. Zapłaciłem w sumie kilka tys zł - niestety jak kupowałem, w 2003, czyli zaledwie kilka tygodni po debiucie S4, podaż części od S4 na Allegro i ebay.de była równa ZERO :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malik gdzie kupiłeś dokładkę? bo ja zastanawiam się czy tylnej sobie nie założyć zamiast zderzaka od S4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na zakupy do ASO :-)

No właśnie po bezskutecznych poszukiwaniach w końcu kupiłem w ASO. Koszt 370PLN!!! :(

malik

JA Ci pisałem zebys kupowal z srodkowa kratka, bo srodkowa jest najdrozsza wiec nie powinno byc to dla ciebie zaskoczeniem.

Ps kiedy montujesz i lakierujesz, napisz jaki koszt i czy wszystko pasowalo, ew jakies zdjecia jakbys mogl, ja jeszcze swojej nie zamontowalem(juz rok lezy :sad:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na zakupy do ASO :-)

No właśnie po bezskutecznych poszukiwaniach w końcu kupiłem w ASO. Koszt 370PLN!!! :(

malik

JA Ci pisałem zebys kupowal z srodkowa kratka, bo srodkowa jest najdrozsza wiec nie powinno byc to dla ciebie zaskoczeniem.

Ps kiedy montujesz i lakierujesz, napisz jaki koszt i czy wszystko pasowalo, ew jakies zdjecia jakbys mogl, ja jeszcze swojej nie zamontowalem(juz rok lezy :sad:)

Dokładkę kupiłem na allegro za 250PLN, grill niestety w ASO za 370PLN, boczne kratki mam obiecane od Adaśka ale nie wiem jeszcze w jakiej cenie :) Nowe w ASO kosztuja 70PLN/szt.

Lakierowanie dokładki przedniej mialem "za darmo". Wynegocjowałem taki układ bo kolesie przy lakierowaniu reszty plastików uszkodzili mi dwa czujniki parktronic w tylnym zderzaku. Zaczęli je wydłubywać srubkrętem myśląc że to zaślepki śrub zderzaka (K**WA co za debile!). Całe szczęście, że znalazłem dwa oryginalne czujniki na allegro po 32PLN/szt :) Więc nawet jestem do przodu bo normalnie kolesie biorą 200PLN za lakierowanie elementu :)

Zabieram się za montaż dokładki pewnie w najbliższy weekend jak tylko dostanę kratki od Adaśka. Z tego co czytałem na sieci niestety nie będzie to takie banalne. Standardowy zderzak B6 nie przymuje dokładki s-line bez rezania.

Trzeba będzie troche ciąć. Dla zaintesowanych podaje link jak to zrobic:

http://www.audizine.com/forum/showthread.php?s=&threadid=87970

Koleś trochę poszedł na skróty bo zamiast oryginalnych kratek zrobił jakieś badziewie metodą "drutex" :) Ja będę trzymał się oryginalnych elementów.

Przyznam, że trochę mnie to przeraża ale nie wymiękam i postaram się udokumentować całą akcję krok po kroku.

pozdro

malik

[br]Dopisany: 16 Maj 2007, 23:36 _________________________________________________

malik gdzie kupiłeś dokładkę? bo ja zastanawiam się czy tylnej sobie nie założyć zamiast zderzaka od S4...

Kupiłem cały tylny zderzak z wyjściem na 2 rury wydechowe na allegro za 160PLN. Trochę to trwało ale w końcu odało mi się coś takiego upolować :)

Wykorzystałem z niego tak na prawdę tylko dolną dokładkę, która polakierowałem na kolor nadwozia. Reszta zderzaka + moja stara dokładka (od diesla v6 czyli wogóle bez wyjść na rury bo standardowo są zagięte w dół) jest do sprzedania jakby był ktoś chętny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hhhmmm myslalem ze bedzie pasowac plug and play , ciekawe czy ta dokladka co koles pokazuje na tej stronce byla ori, bo wiem ze w niemczech maja takie podrobki i wtesy trzeba rezac, no nic ja swoja wstawiam w poniedzialek do lakiernika zobaczymy(u mnie za element licza min 400zl :cry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedaje, ale chce zalozyc dokladke i pomalowac listwy, bo sama tylnia dokladka w kolorze to tak srednio wyglada, po drugie nie licze ze szybko sprzedam(wszyscy licza ze kupia za 45000zl-powodzenia), patrze po ogloszeniach i nie widze nastepczyni wiec pewno troszke jeszcze pojezdze,po trzecie malowanie bedzie gratis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaj82 powiem Ci że tak samo zastanawiam się powoli nad zmianą ale nie wiem co... może nowe A3 ? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma 1,9 105Ps, srodek fajny na zewnatrz tez, ale dla mnie za maly, ja ide w innym kierunku docelowo e60 530d :smiley:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Jestem całkiem nowy na tym forum i od razu mam pytanie :mysli:

Sprzedałem niedawno a4 b5 po lekkim optycznym (S4)

Zaczynam teraz z B6. Kupiłem właśnie dokładkę s-line, jeszcze jej nie dostałem, a właśnie znalazłem że jest z problem z założeniem. Pytanie jak wam poszło? Faktycznie trzeba ciąć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleszko matys_ml Ty przeczytałeś całego tego posta ??? chyba nie bo gdybyś czytał to byś wiedział że trzeba ciąć i tak jak podał link Malik nie ma z tym większego problemu no chyba że zdolności manualnych totalnie brak... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleszko matys_ml Ty przeczytałeś całego tego posta ??? chyba nie bo gdybyś czytał to byś wiedział że trzeba ciąć i tak jak podał link Malik nie ma z tym większego problemu no chyba że zdolności manualnych totalnie brak... :evil:

Oj jest z tym troche zachodu. Przeczytaj dokladnie temat od poczatku to sie dowiesz wszystkiego.

Na razie 3 klubowiczow ma dokladki S-Line (Ultrasport).

Adamoo http://www.freewebs.com/a4fast/1.JPG

Kaj http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=3826.0

i ja http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=11351.0

Dołączaj! Będziesz czwarty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooooooooo nieeeeeeeeeeee! :polew:

nakombinowałem się już z b5

teraz ma pasowac plug and play. Najciekawsza jest ta opaska zaciskowa która spina dwie części.

W takim układzie nie wiecie czy pełny zderzak S4 albo s-line pasuje bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooooooooo nieeeeeeeeeeee! :polew:

nakombinowałem się już z b5

teraz ma pasowac plug and play. Najciekawsza jest ta opaska zaciskowa która spina dwie części.

W takim układzie nie wiecie czy pełny zderzak S4 albo s-line pasuje bez problemu.

Jasne. Pełne zderzaki pasują bez problemu ale też odpowiednio kosztują. Do S4 trzeba wymieni jeszcze belkę. Czasami jest sprzedawana od razu ze zderzakiem.

Jest w tej chwili nawet kilka ofert na allegro:

s-line

http://www.allegro.pl/item211826006_zderzak_przod_audi_a4_a_4_s_line.html

s4

http://www.allegro.pl/item211826608_zderzak_przod_audi_a4_a_4_s4_s_4.html

http://www.allegro.pl/item211905848_zderzak_przedni_do_audi_s4_2001_2004_kompletny_.html

Nie zapomnij doliczyc kosztow malowania i montażu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...