Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHH] Podłączenie pompki spryskiwaczy


czaja77

Rekomendowane odpowiedzi

:) witam szanownych kolegów.ma ktoś jakiekolwiek pojęcie o elektromechanice,i podpowie mi jak podłączyć 2 pompkę do spryskiwaczy lamp? :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja 1. musiał byś mieć drugie wejście do zbiorniczka płynu ,ponadto dodatkowe podłączenie elektryczne do osobnego włącznika tylko na reflektory.Opcja 2.są też podwójne pompki ale dalej zostaje problem z osobnym włącznikeim.Jest też 3. opcja najprostsza ,załóż trójnik od pompki do spryskiwaczy reflektorów i wtedy kiedy będziesz chciał spryskać szyby automatycznie spryska ci reflektory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm o zbiorniczek się nie martwię mam 4,5 l podobna ma miejsce na 2 pompkę.podłączenie z spryskami szyby odpada bardzo dużo płynu idzie,a jak to podłączyć jak fabryka daje,a może ktoś zna łatwiejszy sposób?[br]Dopisany: 27 Wrzesień 2009, 23:25_________________________________________________a jak się podłączyć żeby to działało np z spryskiem tylnej szyby? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam opisałem jak zrobić żeby było jak w orgyinale czyli po przytrzymaniu sprysków na szybę włączyły sie te na reflektorach.

http://www.a4-klub.pl/smf/odp_all_b5_uklad_sterujacy_pompka_spryskiwaczy_reflektorow-t92161.0.html;msg1048332#msg1048332

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie,ale sam nie dam sobie z tym rady. :confused4:

kup z paska B5 ten psztyczek do otwierania klapki, trzeba go troszke przerobic taka blaszke w nim podkleic bo bedzie ci palic bezpiecznik, i podlacz to na przekazniku, zamontuj w tym samym miejscu co w passku :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu, jedynie można to podłączć dodatkowo przez przekaźnik zeby styki w przełączniku się nie wypaliły no chyba że mają wystarczającą obciążalność ale nie wiem czy jest to podane na przełączniku.

Aha tylko że chyba trzeba będzie dwa razy przycikać przycisk rez zeby włączyć spryski a drugi żeby wyłączyć a lepiej było by zeby trzymać przycisk i po puszczeniu go pompka się wyłączała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym z najprostrzych według mnie :good: ewentualnie podłaczyć się razem z przednią lub tylnią szybą ale wtedy płyn szybko będzie ubywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym z najprostrzych według mnie :good: ewentualnie podłaczyć się razem z przednią lub tylnią szybą ale wtedy płyn szybko będzie ubywał.

a jak wygląda sprawa z tylną szybą?w sumie mało jej używam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu, jedynie można to podłączć dodatkowo przez przekaźnik zeby styki w przełączniku się nie wypaliły no chyba że mają wystarczającą obciążalność ale nie wiem czy jest to podane na przełączniku.

Aha tylko że chyba trzeba będzie dwa razy przycikać przycisk rez zeby włączyć spryski a drugi żeby wyłączyć a lepiej było by zeby trzymać przycisk i po puszczeniu go pompka się wyłączała.

wiec lekko zmodyfikowany wlacznik z passata bedzie tu idealny, przytrzymujesz i leci puszczasz przycisk odbija sam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...