Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[b6 awx] Przy wymianie płynu zniknęły hamulce


ironderek

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam ze może nie na temat Audi, ale mam problem z ojca samochodem. Wczoraj zabrałem sie za wymianę płynu hamulcowego w 97r Seat Toledo 1.9D 1Y, ze względu na to ze samochód jest w rodzinie 6lat i na pewno w tym czasie nie był wymieniany. Jakiś czas temu robiłem to w swoim Audi i wszystko było ok. Natomiast tu pojawił sie problem. Wymianę rozpoczelem od tylnego lewego kola. Ojciec pompowal i przytrzymywał pedał hamulca, a ja odkręcałem w odpowiednim czasie odpowietrznik i spuszczaliśmy płyn. Z tylnego lewego kola zeszło około 100ml płynu i nagle pedał hamulca wpadł w podłogę i brak hamulców. Więcej niedalo sie spuścić z tego kola płynu(płyn niechcial juz lecieć). Sprawdziłem zbiorniczek, a tam wcale nic nieubylo. Na tym zaprzestaliśmy dalsza wymianę. Co poszło nie tak? Jak przywrócić hamulce? Dodam ze przed wymiana płynu hamulce były ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Problem rozwiazany. Okazalo sie ze Seaty maja zespolone dwa zbiorniczki na plyn hamulcowy razem. I tak z gornego zbiorniczka przez otwor z sitkiem idzie plyn do drugiego. Okazalo sie ze sitko pomiedzy zbiorniczkami bylo zapchane, ja widzialem caly czas plyn w gornym zbiorniczku, a z tylnego kola sposcilem caly plyn i dlatego hamulce zniknely. Teraz po wyczyszczeniu zbiorniczka, wymianie plynu i odpowietrzeniu zyleta. Dzieki i pozdrawiam. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...