Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wyciek oleju ze skrzyni tip tronic


sszomo

Rekomendowane odpowiedzi

:cry: witam mam mały kłopot ze skrzynią tip tronic :frown: otuz cieknie mi z wałka ze skrzyni i nikt sie nie chcial podjąć naprawy ale jednak udało mi sie znalezc 2 fachowcow ktrzuz powiedzieli mi ze to zrobią choć mysle ze nabijają mnie w butelke :confused: otuz 1wszy powiedzial ze bieze za wyciagniecie i wlozenie skrzyni 300zł + koszty naprawy (czyli zrobi co zrobi i powie ze sie nie da i skasuje 300 zł ) natomias 2 mnie normalnie zszokowal i powiedzial mi tak ze w wiekszosci przypadków wina lezy po stronie jakiejś pompy i to ona jet odpowiedzialna za te wycieki oleju ze skrzyni i to w 85% w co mi sie nie chce wierzyc a dopiero pozniej zimeringi i uszczelki i inne bajery ale to jeszcze nic bo koles powiedzal li ze ta pompka kosztuje 3500 zł normalnie zlapalem sie za glowe :confused: ale teraz sprawdzalem na alegro i widze ze cala skrzynia kosztuje w przedziale od 3 do 4000zł :question: i sam nie wiem co teraz mam robis jestem kompletnie zielony jezeli chodzi o mechanike boje sie ze oddam samochod do naprawy oni wymienia uszczelke a wcisną mi bajke o jakiejs pompce :bicz: nie wiem co mam robic czekam na jakieś ciekawe porady DZIEKI !!! :audi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy z skrzynia dzieje sie cos niepokojacego szarpie badz cos w tym stylu?? niestety czesto siadaj pompy w tych skrzyniach. Tylko opruczy wycieku oleju ida za tym dalsze skutki skrzynia szaleje nie chce biegow zmieniac auto nie ciagnie tak jak by sie sprzeglo slizgało takie wrazenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz chłopie problem kosztowny taka sam sytuacja jak u mnie tylko że u mnie olej wywaliło nagle podczas jazdy. Tak jak ci ktoś powiedział wycieki oleju spowodowane są zacierającą panewką i padająca pompa. W moim przypadku remont skrzyni kosztował 4100 zł i radził bym ci jak najszybciej naprawić bo może stanąć na drodze a wtedy to już klapa. Oto co wymieniono w skrzyni:

Regeneracja konwertera 1 szt. 700,00

Zestaw naprawczy 1 kpl. 650,00

Tarcze frykcyjne 5 szt. 15,00

Pompa oleju 1 szt. 650,00 650,00

Filtr 1 szt. 60,00

CZęŚCI: 2135,00

Naprawa skrzyni 4 biegi przód 1 szt. 1490,00

Olej ATF synt. 10 litr 45,00 450,00 ilość oleju moŜe ulec zmianie

Sporo ale cóż takie jest życie, aha doszły jeszcze koszty lawety z Brukseli do Krakowa bo tutaj żadny fachowiec nie podjął sie zadania a w serwisie zaśpiewali taką cene że lepiej auto sprzedać zepsute. Pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...