Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Radio Concert II CD


bocieks

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z poprawnym działaniem radyjka w moim aucie, a mianowicie chodzi o to, że mam audi z 98 roku, radyjko z którym kupiłem to Concerto II CD (wiem- oryginalnie w tym roczniku był montowany kaseciak). Problem polega na tym, że nie ma podświetlenia klawiszy, ale to nie jest uciążliwe i czytałem na forach, że jest metoda by sobie z tym poradzić, ale problem pojawia się, kiedy po włączeniu nie odtwarza dźwięku, wtedy trzeba kilka razy włączyć i wyłączyć i "zaskakuje". Z tego co już się zdążyłem dowiedzieć jest to spowodowane nijaką szyną CAN, pytanie moje jest proste: JAK TO OBEJŚĆ, żeby normalnie można było z niego korzystać, a nie zastanawiać się za każdym razem ile bedę musiał sie pomęczyć zanim usłyszę dzwięk :)

z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc....[br]Dopisany: 06 Październik 2009, 14:32_________________________________________________Nikt nie przerabiał takiego problemu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było przerabiane na forum,wpisz w :szukaj: can-bus,can-bus adapter itd...

Z tego co wiem to najprostszym rozwiązaniem jest zakup can-bus adaptera.Coś w tym stylu:http://www.allegro.pl/item784792540_can_bus_adapter_ii_concert_2_chorus_2_symphony.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego miałem kiedyś taki sam problem,ale jest na to sposób i to bez kupowania żadnego adaptera wystarczy odciąć jeden kabel z kostki która idzie do radia, poszukaj instrukcji na elektrodzie a jak byś nie znalazł to ja zrobię fotkę(ok wtorku) w wrzucę na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki dobrze mówi, musisz uciąć kabel z pierwszego pinu zasilania. Starsze radia audi mają na tym pinie GALE, a concert CD ma na nim sygnał BOSE. (o ile dobrze pamiętam to u mnie ten kabel był biało-niebieski, ale nie ma reguły)

tu masz link, zobaczysz o który pin chodzi http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isooem.htm

a tutaj link do instrukcji montażu podświetlenia bez can-adaptera http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic230940.html

kabelek wyprowadzasz na zewnątrz obudowy radia i wpinasz się w pin 6 kostki zasilania, sprawdzone, działa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli dobrze rozumiem muszę odciąć w kostce A (zasilanie) pin 1 (BOSSE) ? A co do podświetlenia to po przylutowaniu tego kabelka będą podświetlone przyciski, ale sterowanie natężeniem podświetlenia i tak nie będzie działało.. dobrze kombinuje :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ten kabelek masz uciąć :good:

regulacja podświetlenia przycisków będzie działać razem ze wszystkimi w aucie (pokrętłem w liczniku), a dodatkowo concert II automatycznie reguluje sobie podświetlenie wyświetlacza w zależności od ilości światła w kabinie:)

jedyne czego nie będziesz miał bez can adaptera to wyłączanie i włączanie radia po przekręceniu kluczyka.

No i jeszcze concert II będzie sie wyłączał co godzinę, ale to chyba nie jest takie straszne :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne czego nie będziesz miał bez can adaptera to wyłączanie i włączanie radia po przekręceniu kluczyka.

No i jeszcze concert II będzie sie wyłączał co godzinę, ale to chyba nie jest takie straszne

Czyli 33% problemu rozwiązane :good: lepiej chyba kupić can-bus adapter i cieszyć się wszystkim naraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, wlutowanie kabelka od podświetlenia to 10min, a can-adapter to ponad 200zł :gwizdanie:

a czytałem gdzieś że te całe adaptery nawet gdy radio jest wyłączone pobierają sporo prądu :mysli: a idzie zima więc rozładowany akumulator to nic dobrego :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, wlutowanie kabelka od podświetlenia to 10min, a can-adapter to ponad 200zł :gwizdanie:

a czytałem gdzieś że te całe adaptery nawet gdy radio jest wyłączone pobierają sporo prądu :mysli: a idzie zima więc rozładowany akumulator to nic dobrego :decayed:

No tak zgadza się jak ktoś lubi prowizorkę to :good: .A co gdy będziesz jechał z kolegą albo dziewczyną i radio ci się samo wyłączy? :embarrassed: Powiesz,że ten typ tak ma? :decayed: Ja mam w swoim a4 taki adapter i aku nie daje oznak zużycia rano pali na dotyk,także jak kto woli 100% zadowolenia albo prowizorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po przylutowaniu tego kabelka do płytki drugi koniec wypuszczam poza radio i łącze normalnie z pinem 7 (zasilanie 12V) i po sprawie? wszystko zaczyna działać jak trzeba?

Z pinem 6 (podświetlenie w starym radiu jest na 6 pinie, wpinasz kabelek w kostke, nie w gniazdo radia) i wówczas wszystko gra.

No tak zgadza się jak ktoś lubi prowizorkę to good .A co gdy będziesz jechał z kolegą albo dziewczyną i radio ci się samo wyłączy? embarrassed Powiesz,że ten typ tak ma?

Może jakoś wybrnę :naughty: A zaoszczędzone 250zł dołożę do nowych wtrysków czy większej turbiny :wink4: kwestia podejścia, każdy ma inne :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że chyba wolę pokombinować, a kasę, którą miałem przeznaczyć na "adapter" zainwestuje w nowe tarcze i klocki na tył :wink4:

Jak już zorganizuje lutownice :wink4: i wszystko zrobię to nie omieszkam napisać, jak wyszło :rolleyes:

:hi: jestem wdzięczny za pomoc...[br]Dopisany: 19 Październik 2009, 18:04_________________________________________________Panowie- podlutowałem, przeciąłem, podłączyłem i WSZYSTKO DZIAŁA jak mówiliście :good: wielkie dzięki za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Ja u siebie podpiąłem wszystko i jest git. Działa ściemnianie przycisków radia (Concert II) razem z zegarami. Natomiast, nie działa ściemnianie wyświetlacza radio. Znacie temat czy tak musi być, czy może da się to jakoś obejść?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...