Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BLB] Wybór indeksu prędkości dla zimówek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Krótkie pytanie...

jaki wybrać indeks prędkości dla opon zimowych?

dylemat między: Kleber Krisalp HP2 205/55R16 91 T, czy też Kleber Krisalp HP2 205/55R16 91 H?

w sumie opony różnią się bardzo niewiele w cenie, około 8 zł/na sztuce.

dla laika różnica 20 km/h, pomiędzy indeksami, to nie wiele, ale może wiąże się to z czymś jeszcze???

Przy okazji co sądzicie o tych zimówkach?

Pozdrawiam

Opublikowano

wiadomo ze lepsze z indeksem wyzszym :wink4:

Opublikowano

Zima sie raczej nie jezdzi z predkosciami rzedu 200km/h, ale im wyzszy tym lepszy

Opublikowano

Myślę, że większej różnicy nie ma - jeśli chodzi o indeks. Tak jak koledzy wyżej wposminali raczej w zimę nie osiąga się takich prędkości. No chyba, że chcesz przedłużyć sezon zimowy :tongue4: to wybierz te z wyższym indeksem czyli H. Bieżnik, rozmiar, firma jest wszystko to samo więc dla mnie bez różnicy. [br]Dopisany: 07 Październik 2009, 18:36_________________________________________________Jeśli chodzi o firmę KLEBER to jeździłem w poprzednim moim autku na gumach z tej firmy i złego słowa nie mogę powiedzieć. :good:

Opublikowano

na zimówki indeks prędkości powinno wybierać sie jak najmniejszy, ponieważ im wyższy indeks tym opona twardsza, która musi przenieść większe przeciążenia, prędkości itp

a nam przeciez w zime chodzi o przyczepnosc a nie Vmax

dlatego ja na miejscu dionizego wybrał bym T

Opublikowano

Uważasz, że ta różnica 190 a 210 jest aż wymowna? Nie sądzę. :wink4:

Opublikowano

Uważasz, że ta różnica 190 a 210 jest aż wymowna? Nie sądzę. :wink4:

Napewno opona z indeksem H ma więcej oplotu w środku i jest twardza i mocniejsza. Uwżam że jak szybko nie jeździsz latem (powyżej 200km/h) to zimą też nie pojedziesz. :naughty: Wtedy wybrał bym T

Opublikowano

Zima sie raczej nie jezdzi z predkosciami rzedu 200km/h, ale im wyzszy tym lepszy

:blink: jak sie nie moze to sie nie jezdzi...

Uwżam że jak szybko nie jeździsz latem (powyżej 200km/h) to zimą też nie pojedziesz. :naughty: Wtedy wybrał bym T

dokladnie tak, więc jeżeli zdaża Ci się jeżdzić z predkosciami w okolicach 200 to zima też będziesz, miałem T i strasznie mnie bolało jak przy 200 musiałem odpuszczać...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.