Treść opublikowana przez lapek85
-
Nowe stawki akcyzy na samochody z zagranicy
i tak mamy taniej w porównaniu z Danią
-
Szukam dostawczaka do 3,5T : Crafter, Sprinter czy Iveco?
jam mam ducato 3.0 multijet 180 km, rocznik 2015, przebieg 286 tys km i wymieniam tylko oleje, filtry, klocki hamulcowe przód i tył przy przebiegu 200 tys, auto kupiłem nowe z salonu, jeździ jeden kierowca, spalanie ok 10,5-11,5, trasy z max 0,7 tony ładowności Ogólnie jestem bardzo zadowolony. wcześniej miałem craftera 2.5tdi 163km z 2012 r też od nowości i tyle co z nim miałem problemów to ......... normalnie wstyd dla VW za wypuszczenie takiego gówna, no i rdzda z busów polecam tylko renault master i fiat ducato.
-
Audi Q5 s line 2.0 TDI
Sorki, ze tak podczepiam się do tematu dominika, ale czy to normalne, że u mnie w Q5 2013, przebieg 90 tys km, 2.0tdi w polskiego aso, niebity itd mogą być krzywe wałki rozrządu? Po zdjęciu osłony widać jak koła od wałków "biją" jak na mimośrodzie, przez co napinacz rozrządu jak i sam pasek, dostają w dupe i trzeba wymienić
-
czy kazde b8 ma podgrzewane lusterka?
http://allegro.pl/mata-grzewcza-podgrzewane-lusterka-gb-8s-gb-10s-i6622718905.html kupujesz dwie maty, dwa przewody ciągniesz do lusterek, sterowanie np. przyciskiem od podgrzewania tylnej szyby tak jest tanio i dobrze
-
Nowe stawki akcyzy na samochody z zagranicy
Ogi, popieram Cię, masz racje...
-
Podświetlenie radia - dioda SMD
kupiłem nowe diody, przelutowałem i wszystko działa dzięki temat do zamknięcia
-
Naprawa luźnej klamki - wymiana sprężynki
Sprzedaż sprężynek Zapraszam, idą jak ciepłe bułki http://a4-klub.pl/index.php?/topic/376510-spr%CA%AFynki-do-klamek-spr%CA%AFynki-sprzedam/
-
Rejestracja przyczepki typu SAM
da się zarejestrować taką przyczepkę, jest na to patent, ale nie będę o tym tu pisał, jak coś to na PW
-
Służbowa Fiat Panda czy Skoda Citigo
Witam. Czy jest na forum ktoś, kto służbowo jeździ/jeździł tymi autami i może się podzielić opinią? Nie wiem co będzie lepsze do śmigania po PL ok. 50 tys km rocznie. Auto ma być nowe z LPG, koszt w obu przypadkach to ok 39 tys zł.
-
Podświetlenie radia - dioda SMD
przyciski są obok, to jest dioda podświetlająca pokrętło i przycisk od sterowania radiem. Wszystko wskazuje, że dioda jest uszkodzona, trzeba ją przelutować, dioda ma ozaczenie SMD3528
-
Podświetlenie radia - dioda SMD
Witam. Panowie, jest tu jakiś elektronik, znawca, który mi pomoże odpowiedzieć na pytanie. Dlaczego dioda zakreślona w czerwonym kółku świeci zależnie od temperatury otoczenia, im zimniej tym lepiej. Dziś rozebrałem radio i przez przypadek wykałaczką lekko nacisnąłem żółte kółeczko w diodzie i świeci, Puszczam przestaje świecić. Nacisk działa tylko na żółte kółeczko diody, na obudowę diody już nie. Co to może być? luty wydają się być ok. https://goo.gl/photos/VtCTcypGD9rDwaEx9 https://goo.gl/photos/hZgkzsGQPNQejuDa8
-
R8 Plus 5.2 V10 FSI 610PS AraBlau
Volvo ładne, bardzo mi się podoba, ale moim zdaniem silniki w tym modelu 2.0 to trochę za mało wyobrażacie sobie audi q7 2.0 TDI, czy 2.0 TSI ?
-
samochód demonstracyjny
ja bym auta dema nie kupił, bo widzę jak takie auta są użytkowane, pracownik z klientem jeździ w miarę ok, czasem klient też poszaleje, ale pracownicy(głownie kierownicy co mogą auto wziąć po pracy) to gaz do dna i jazda, nikt nie patrzy na zawieszenie, silnik, najważniejsze by auta nie było uszkodzone, ma być czyste, ładne bez rys by potem łatwo sprzedać. Tak samo auta zastępcze, NIGDY NIE KUPOWAĆ. Znam przypadek jak tępa laska zimą w mróz przyśpieszała grzanie silnika i wnętrza. Wyjeżdżała z firmy po 8 godzinach pracy zimną Skoda i jechała na jedynce na obrotach 5000-6000 przez jakieś 1300-1500 metrów bo "tak szybciej się nagrzewa:D:D:D a co to moje? " także, ze swojego doświadczenia wszystkim odradzam auta dema i zastępczę, demo może warto ale tylko jak ma max kilkaset km i w miarę znasz gości z ASO
-
Moje prace
a możecie padać konkretnie jakie APC uzywacie? które najlepiej kupić?
-
Korozja błotników w Audi A4 B8
dopiero teraz zauważyłem temat z gnijącymi błotnikami w b8. masakra, auta świeże i gniją kiedyś audi to było coś porządnego, mocnego na lata, a teraz to taka sama kaszana jak cała reszta, albo i jeszcze gorsza
-
Lokaty
w zeszłym roku miałem lokatę na 12 miesięcy, 3 % w pekao sa.
-
Audi a4 b5 96r 1,9 tdi 90km 1z regeneracja czy nowe auto
nie ładuj dużej kasy w starego diesla, bo przyjdzie taki dzień, że rząd dowali nam podatek ekologiczny od starych gratów i wtedy trzymanie starego diesla nie będzie opłacalne
-
Strefa motocyklistów
Ciekawe te kawasaki , cena też przystępna, tylko ja bardziej bym myślał o 6F, z racji tego, że na trasę lepiej się nada przykładowy link http://otomoto.pl/oferta/kawasaki-er-6f-abs-model-2016-od-reki-delta-plus-chorzow-ID6ygTAb.html#ce9315c983 http://otomoto.pl/oferta/kawasaki-er-er-6f-ID6yf7qx.html#ce9315c983 muszę znaleźć dealera kawasaki i zobaczyć jak to na żywo wygląda.
-
Strefa motocyklistów
co sądzicie o tym motocyklu? http://otomoto.pl/oferta/yamaha-xsr-700-2016-ID6yj7a7.html#87fdda0305 ma to być pierwsze szosowe moto (zawsze były crossy/enduro) oglądałem dziś w salonie to sprzedawca mi powiedział, że d*py nie urywa i że za lekkie na większe prędkości, 120-130max moto ma służyć do jeżdżenia po 3mieście i raz na jakiś czas trasa 130km w jedną stronę.
-
Polecane opony letnie
opony 4 szt. kormorana do b8 18" za 1054zł, masakra
-
Rezanie bixenonu
nie wiem jakie masz soczewki, ale mu mnie był taki sam problem. Okazało się, że padł silniczek od sterowania przesłoną i trzeba było na nowo rozbierać lampę i wymienić całą soczewke na nowa/
-
Strefa motocyklistów
ładowarkę yamahy dostałem w jako "gratis" przy zakupie nowego motocykla. Ale ogólnie masz rację logo podbija cenę
-
Strefa motocyklistów
Polecam zakup ładowarki do aku. Ja używam od paru lat i na wiosnę, żadnych problemów z rozruchem, akumulatorem. używam takiej http://sklepmotocyklowypabianice.pl/sklep-motocyklowy-pabianice/akcesoria-motocyklowe/ladowarka-yamaha-yec-8-detail
-
Brak mocy po zmianie pompy w AHH - prośba o analize logów
oddaj swoja oryginalną pompę do regeneracji i zakładaj z powrotem do auta a czemu zmieniłeś pompę, ciekła czy co się stało? bo jak lejesz normalne czyste paliwo to te pompy wytrzymują bez otwierania z 500 tys km. albo i więcej
-
DQS do AFN
zmieniałem skrzynie na DQS z tym, że moje TDI miało moc 178@375 ogólnie wrażenia z jazdy bajka, długie biegi, małe obroty np. 6b 3000obr/min i 170km/h przyśpieszenie? nie odczułem różnicy po przejściu z seryjnej skrzyni 5b co do przełożenia, jeśli zostawisz seryjne sprzęgło przekładka jest bardzo prosta. poza skrzynią potrzebujesz jeszcze wybieraka od 6b co do sanek, można to zrobić na 2 sposoby: 1 wymiana sanek na te ze skrzyni 6b lub z automatu + poduszki od skrzyni 6b 2. zostawić sanki od 5b , wsadzić skrzynię i dorobić flansze/mocowania pomiedzy sanki a poduszki, które raczej też przy tej motodzie montażu pasują od 5b dokładnie wszystkiego nie pamiętam, bo robiłem takie przekładki parę lat temu