Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi Q5 s line 2.0 TDI


dominika6c6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po chwilowej przerwie wracam do marki która od zawsze przyciągała moje oko...

Tak na szybko:

- auto sprowadzone z Belgii,

- rok produkcji 2009,

- silnik 2.0 TDI - 163 km,

- przebieg 224 tyś km,

- podobno wersja s-line plus wewnętrznie to widzę a zewnętrznie to nie bardzo,

Wyposażenie - dla mnie wystarczające:

- navigacja,

- tempomat,

- czarna sufit,

- kolorowy wyświetlacz,

- elektryczne fotele przednie,

- koła letnie19 cali,

- skórzana tapicerka + alcantara,

- koła zimowe 17"

- itp.

Co już zrobiłem w aucie:

- nowe tarcze z klockami przód,

- obsługa ( oleje + filtry )

- sprawdzenie DPF - ok,

- dołożony HAK,

- tylny zderzak SQ5 + wydechy MG motorsport

- nowy program 210 KM, 400Nm,

Plany:

- wizualnie SQ5 - w trakcie,

- przedni zderzak z S line,

- czarny grill, tylny spojler oraz usterka,

- oprogramowanie w PL,

- doświetlenie zakrętów,

- aktywacja poziomu akumulatora,

- test zegarów,

- obniżanie lusterka prawego podczas cofania,

- odblokowanie funkcji menu,

- wypadnie DPF,

- intercooler od biturbo i większa moc

- i sam nie wiem .....

Edytowane przez dominika6c6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak działasz na internet explorer to zmień na inna przeglądarkę . u mnie też czasami ta przeglądarka świruje z klubowym forum

Ja wrzucam prze http://postimage.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25112016_1.jpg

25112016.jpg

Trwaja prace przy tlumikach z mg mam nadzieje ze wyjdzie fajnie a zarazem nie bedzie za glosno reszta zdjec po montazu prosze o jakies sugestie

Edytowane przez dominika6c6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada fajnie , gdzie dorwałes kompletny zderzak sq5 , na Allegro wszystko rozkapletowane . I za ile wyrwałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak z allegro kompletny za 600 zl z przesylka mial byc igla ale byly polamane zaczepy nie oplacalo sie odsylac bo mam goscia co robi cuda z plastikiem i za 50 zl zrobil lepiej jak w oryginale musialem jeszcze dokupic zaslepke na hak za 150 zl bo montowalem hak do niej lakierowanie zderzaka 350zl bo kolor auta jest nietypowy i duzo kosztuje sama farba dobrana ladnie. Od razu podpowiem ze zderzak pasuje idealnie trzeba rozizolowac wiazke od pdc bo kable sa krotkawe zeby powkladac czujniki ale nie trzeba nic lutowac poprostu odwinalem izolacje i kable sie wydluzyly koszty jak wyzej do policzenia mam nadzieje ze wydech nie bedzie za glosny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czujniki od zwykłego zderzaka pasują do zderzaka sq5, bo od zwykłego do s-line nie pasują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wszytko pasuje i ze zwyklego i z kazdego innego kwestia jest tylko wysokosci kolnierzyka tego co jest w zderzaku tam gdzie czujnik sie wklada Problem jest tylko taki ze nozykiem do tapet trzeba sobie obciac ten kolnierzyk zeby czujnik wszedl i to tyle srednica otworow na czujnik jest taka sama.

Zdecydowalem sie od razu na program auto zostaje w king soft to poniedzialku moc celowana 200 km i 410nm DPF na razie zostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem wsadzić zwykły do s-line imię ma tam miejsca . Moze po podcięciu wejdzie nie próbowałem . Szkoda ze jeszcze nie zdecydowałeś sie na zmianę IC. Ja ojcu wsadziłem IC od 3.0 biturbo i juz fajnie jedzie latem nie puchnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie IC to az tak strasznie nie chce zylowac motoru a poza tym kusilo by zeby dac wieksze turbo i patrzac do przodu lancuszek by nie mial konca hehe przy 400nm juz i tak bedzie ok moze kiedys jesli chodzi o pdc to tak jak mowie lekko przytniesz i bedzie pasowalo wyglad robi wrazenie przynajmniej dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ze tak podczepiam się do tematu dominika, ale czy to normalne, że u mnie w Q5 2013, przebieg 90 tys km, 2.0tdi w polskiego aso, niebity itd mogą być krzywe wałki rozrządu?

Po zdjęciu osłony widać jak koła od wałków "biją" jak na mimośrodzie, przez co napinacz rozrządu jak i sam pasek, dostają w dupe i trzeba wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne ma te końcówki MG. Jaka średnica?

Srednica to 90mm koncowki srebrne do wyboru sa ceramiczne i inne

Jesli jestes pierwszym wlascicielem i auto z aso polskiego to kwestia sprawdzenia czy na przegladach bylo wszystko jak nalezy a jesli jestes drugim wlascicielem tego auta to moze ktos wczesniej mial jakies klopoty z autem typu np zgrzal go itp chociaz nie jest to powod zeby bylo jak jest moze to wada fabryczna ps z tego co wiem to rozrzad w takim robi sie co 180 tys km

q_2.jpgq_6.jpg

q_4.jpg20161129_135310_HDR.jpg

20161129_135343_HDR.jpg

Zdjecia po zakupie i w wersji zimowej oraz z tylem z sq5 i wydechem mg motorsport

Auto po programie 210km i 400nm reszta na wiosne wyleci DPF to bedzie wiecej

20161129_135256_HDR.jpg

Pojawily sie ograniczenia przez DPF dlatego z moca nie poszalejemy teraz bedzie czas na menu PL inne gadzety z opcji tzn ukryte menu poziom bateri doswietlenie zakretow i szukam zderzaka z sline przed liftem moze sie skusze na tylne lampy od polift ale to sie zobaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie dupka teraz wygląda . napisz mi na pw jaka cena za wydechy i co było robione same puszki czy cały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że wiosna zbliża się malutkimi krokami zabieram się na małe co nie co dlatego mam prośbę o podpowiedz jaki kolor felg do mojego auta polecacie??? waham się pomiędzy czarnymi a takim grafitem rozmiar felg to 19" ale poprosze o podpowiedz co sądzicie....???

W marcu wpadną:

- tylne lampy po-lift,

- doświetlenie zakrętów,

- poziom naładowania akumulatora,

- test zegarów,

- odblokowanie DVD,

- jak znajdę to kratki w zwykły zderzak z plastrem miodu - jeśli ktoś ma namiar na takie to poproszę,

- okleina lusterek oraz spojlera tylnej szyby czarną folią,

- czarny grill od kolegi z forum :),

- dystanse na tylną i przednią oś 15mm........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grill już leci . Pewnie się zdziwisz jak odpakujesz ale wszedł do pudełka po 42 calowym tv . 

Jakie masz końcówki rozmiar 90 czy 100??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednica 90 mm i powiem ci ze ostatnio widzialem sq5 pod sklepem i obiektywnie mowiąc moje sa ładniejsze......

większe by wchodziły na styk więc nie wyglądały by już tak fajnie myśle ze 90 sa optymalne tak mi doradzili w mg motorsport i powiem ci ze jestem mega zadowolony brzmi fajnie a nie jest za głośno jeśli bym chciał głośniej to wystarczy pozbyć się tlumika który jest na srodku pod autem ale tego nie bede robil bo tak jest doberze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem ze 90 w a6 c6 w zderzaku od s-ki tez miałem po dwie 90 na stronę . Wydech hak narazie zostaje seryjny może wsadzę końcówki chwilowo żeby jakoś to wyglądało . 

 

A co do twojego pytania o kolor felg to zostaw fabryczne srebrne . Przy tym kolorze auta najlepiej się prezentują . 

Moja stara a6 w tym kolorze i srebrne koło 

 

IMG_0754.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...