Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Rezanie bixenonu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Rezanie bixenonów w a4 b5 na oryginalnym valeo

Zaczynamy od wyjęcia lamp z auta z lamp jest na 2 śrubach z góry, i jednej za lampa. Po ich wykręceniu trzeba lampę wyciągać w stronę kierunku, żeby wyskoczyła z zatrzasku.


Jak mamy już lampki na stole. To bierzemy się za ich rozklejanie.
Potrzebne do tego :
Opalarka
Płaski śrubokręt.

Podgrzewany opalarka odcinki spoiny po około 15-20cm i śrubokrętem podważąmy żeby puścił klej. Nie polecam piekarnika do lamp valeo.

Po rozebraniu zabieramy się za oczyszczanie resztek kleju z rozłożonych lamp.
83647fead6a4b81cm.jpg
7a778f0c6a348f84m.jpg

Następnie matowimy srebrne wnętrze lampy i malujemy podkładem, oraz powiększamy otwór pod soczewkę bixenonową oklejamy odbłyśnik od długich taśmą maskującą i tez malujemy podkładem
74bca67541a9df4cm.jpg
f4e21840d2c5eb06m.jpg

Jak wyschnie podkład
Dorabiamy mocowanie soczewki.
a615d981002dc703m.jpg
1036a1ca7aada794m.jpg
e4a14415e0ad45c6m.jpg
649bed974e45744em.jpg

Kolejny krok malowanie w czarny mat
294dce50487f3a4cm.jpg
I z zamontowana soczewka
1aaf8128cd416ad4m.jpg


Po wyschnięciu farby, składamy lampę.
Do klejenia polecam szczeliwo z klejem firmy Kurth
Trzyma mocno i nie ma mowy o parowaniu lamp


Sklejone obie:
402ef3518d22ed81m.jpg

Ja schną lampy
Bierzemy się za robienie instalacji do świateł dziennych :
3abc6b2aa4b0f0efm.jpg
2ff54dfa5f9d41e0m.jpg

W dekielku lampy mamy wolne miejsce na jeden pin:
4e35e04d73ee385em.jpg
Wkładamy tam pin męski
A we wtyczce w to samo miejsce dokładamy żeński, całość podłączamy przez przekaźnik rozwierny, żeby dzienne gasły po zapaleniu pozycyjnych.


Bixy założone na auto;
6a393d417c72f69am.jpg
Dal porównania bixenon ze zwykłą żarówka h7 w lampie:
0f4ed94085f4e603m.jpg


Dzienne w miejscach żarówek od długich
961c0d9afca13d0cm.jpg
b5ad04d9a1af687cm.jpg


opis robiony na szybko, w razie pytań pomogę

Opublikowano

to samo przerabiałem jak moje robiłem bixsy, tylko bez dziennych ale tobie to spoko wyszło :hi:

czyli dzienne działają od razu po odpaleniu auta czy masz wyłącznik?? i jak włączysz pozycje to gasną tak??

Opublikowano
  • Autor

po odpaleniu auta od razu sie zapalaja i gasna po wąłczeniu świateł

Opublikowano

pełen szacun :good: , dla mnie bomba

Opublikowano

super robota, gratuluję

Opublikowano

qwerty a ogarniasz może jak wygląda sprawa z soczewką w dzielonych lampach od eSki ? Czy to jest ta sama soczewka co w poliftach i operacja wygląda dokładnie tak samo czy soczewa jest inna ? Założyłem wczoraj ori xenon z eSki ale może być pomyślał nad bixem jak się cieplej zrobi :kox:

Opublikowano
  • Autor

GWERTY :wink4: jak już

w dzielonych operacja wyglada bardzo podobnie.

Opublikowano

Dzieki gwerty za ten opis :good:

Jeszcze rzuć okiem na tą fotke czy dobrze sobie to zrozumiałem :embarrassed:

lampab.jpg

Opublikowano
  • Autor

dokładnie tak trzeba to podłączyć.

żeby wsunąć pin w puste miejsce w dekielku to trzeba ten różowy plastik odsunąć w gnieździe i pin wejdzie bez problemu na swoje miejsce

Opublikowano

Fajnie wyglada robota a powiedz jak zarobiłes światła do jazdy dziennej.

Opublikowano
  • Autor

żarówka diodowa h7 w miejscu długich

i masz dzienne w lampach

Opublikowano

Dorabiamy mocowanie soczewki.

opis robiony na szybko, w razie pytań pomogę

ja robisz ze soczewka jest idealnie rownolegle do podloza jak ori? chodzi mi o wiazke swiatla?

Opublikowano

gwerty rezaczu brawo :good: :oklaski: :oklaski:

Opublikowano
  • Autor

Dorabiamy mocowanie soczewki.

opis robiony na szybko, w razie pytań pomogę

ja robisz ze soczewka jest idealnie rownolegle do podloza jak ori? chodzi mi o wiazke swiatla?

jest idealnie prostopadał do odbłyśnika, tak samo jak orginalnie zamontowana soczewka

Opublikowano
:notworthy: wielkie graty :oklaski: :oklaski: :oklaski:
Opublikowano

Taki graficzny schemacik co z czym :wink4: Soczewka na elektromagnes

kostkaa.jpg

Uploaded with ImageShack.us

tak wygladają żarówki do dziennych

ledyi.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Instalacja Dziennych

instalacja.jpg

Pod przekaźnikami jest 8 zacisków śrubowych. Zasilanie po kluczyku trzeba wziaść z przekaznika 75

1. 30 - stały plus

2. 30 - stały plus

3. 58a - ?

4. 75X <-- TU. Napięcie po kluczyku z wyłaczeniem pracy rozrusznika.

5. 15a - 15 wskazuje na napiecie po kluczyku - nie sprawdzałem

6. |75a| - ?

7. 15 - 15 wskazuje na napiecie po kluczyku - nie sprawdzałem

8. 87F/Diesel - w benzynie napięcie pompy paliwa, w dieslu zapewne świec żarowych.

Opublikowano

A jak zrobiłeś ze dzienne światła Gasza się jak zapałają się Xeony bp juz od dawna chce to zrobić w b6 pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

Kowi

dzięki za uzupełnienie

:notworthy:

tak dzienne gasną jak włączę ksenony,

do tej operacji w b5 wystarczy rozwierny przekaźnik

Opublikowano

a mógł byś napisać jaki przekaźnik zamontowałeś chciałem spróbować u siebie w aucie czy będzie działać i jak go podłączyć :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi:

Opublikowano

co było dawcą soczewek bixenonów?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.