Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Nie prawidłowe wskazania czujnika paliwa


jacek dr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,uszkodzenie objawia sie tym że świeci się kontrolka rezerwy,a wskaźnik pokazuje pół zbiornika.Odłączyłem kostke od czujnika przy baku wtedy strzałka wskaźnika stanęłana pierwszej białej kresce za czeronymi oznaczającmi rezerwę. Do końca spada tylko wtedy jak wyjmę kluczyki ze stacyjki.W jaki sposób można usunąć usterke?

pozdr.Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ,spróbuje wyczyscić czujnik,zobaczymy.Niepokoi mnie tylko to ,dlaczego po odłaczeniu przewodów od tego czujnika w zbiorniku,wskaźnik nie opadł do zera ,a chyba powinien.[br]Dopisany: 08 Październik 2009, 15:15_________________________________________________Niestety czyszczenie nic nie dało.. :angry:Wskazania nadal takie jak poprzednio,ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj.

Też obecnie przerabiam ten problem. Z tego co już zdążyłem się rozeznać jest to częsta wada tych zegarów.

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_ajm_wskaznik_poziomu_paliwa_nie_chodzi_plynnie-t97237.0.html

Na 99% popsuty potencjometr we wskaźniku. Zrób test wskazówek i ewentualnie ustaw wskazówkę ręcznie (po rozkręceniu zegarów) tak jak powinna być. W niektórych przypadkach to pomaga, w niektórych nie i wskazówka znów źle pokazuje. Jedyne wyjście wieziesz zegary do autoelektryka, który ma kilka takich liczników na części i ci podmienia ten potencjometr, albo zakup używki na allegro (200-500zł), zakup nowej w ASO ok. 1200-1300zł (swoją musisz im oddać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli licznik Jager to nie rób sobie nadziei z prawidłowym działaniem wskaźnika paliwa przerabia ten temat od połowy roku albo wymiana licznika albo prcesora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też lipnie pokazuje wzskaźnik od 2 dni. Jeżdzę na gazie i benzyny używam tylko do osiągnięcia 30*C i paliwka praktycznie nie ubywa. Odpaliłęm auto po 2 tyg postoju ale musiałem wymontowac aku do ładowania bo sie całkowicie rozładował. Jak odpaliłem auto to paliwa miałem prawie 1/4 zbiornika jechałem w za***istych piątkowych korkach i zapaliła mi sie rezerwa (na pełnym fis) i paliwo dosyć szybko spadać i po przejechaniu 24km spadła prawie do ostatniej czerwonej kreski - dodam, że cały czas jechałem na LPG. Następnego dnia zrobiłem moze z 10km do supermarketu i w powrotnej drodze zatankowałem za 20zł i co sie okazało jak dolałem te niecałe 5 litrów to wskazówka pokazuje ponad 1/4 zbiornika!!!!

Sprawdzałem pod samochodem nigdzie plam po Pb nie ma ani nic nie jest mokre, zapachu benzyny nie czuć. Jakiś miesiac temu kapała mi benzyna na zapalonym silniku (jak pompka paliwowa pracowała) wymieniałem opaskę i jest :good:. Sprawdzałem reszte opasek i są dobre.

ps. nie wiem jakiego producenta mam zegary (6 wskaźników wyskalowane do 260km/h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...