Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Problem z ogrzewaniem i temperaturą silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam następujące problemy:

1. Wskaźnik temperatury silnika dochodzi do 90 stopni ale przy najbliższym postoju na światłach spada i to nawet do 60 i ani drgnie wyżej, ponadto czasem osiąga temperaturę 90 po przejechaniu 1-3 km a czasami po przejechaniu 5 nawet na chwilę się nie podniesie. Termostat wymieniany był tydzień temu na poprzednim było to samo. Czy to normalne ???? Jak nie to jaka może być przyczyna i jak ją usunąć????

2. Klimatronik - nawiew działa bez zarzutu, natomiast ogrzewanie dmucha zimnym powietrzem ???? i na 18 stopniach i jak przestawię wyżej ciągle jest chłodne powietrze ????

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuje.

Opublikowano

spróbuj odpowietrzyć uklad chłodzenia.Moze cos pomoże

Opublikowano

A pompę wodną wymieniałeś ja kiedyś spotkałem sie ze wiatrak w pompie był oberwany i znajomy miał takie samy objawy a szukał cudów. Też temperatura mu skakała raz na 90 raz na 70stopni.

Pompa nie jest droga max 120 zł .

Pozdrawiam

Opublikowano
wiatrak w pompie był oberwany

To fakt,zdarza się że się łamią te wiatraki. Kumplowi urwało się śmigiełko,(co wyszło podczas wymiany rozrządu) aczkolwiek nie miał tego typu problemów z temp.

Pompa nie jest droga max 120 zł

To fakt ale to może się wiązać z wymianą kompletnego rozrządu o ile się nie mylę :mysli:

Opublikowano

witam wszystkich na forum proszę o porade w sprawie ogrzewani w audi A4 temperatura silnika jest ok ale ogrzewanie wewnątrz auta jest bardzo słabe czy to może mieć coś wspólnego filtrem kabinowym

Opublikowano

Mam podobny problem jak kolega wyzej temperatura ok łapie 90 a słabo grzeje co jest ???

Opublikowano

a próbowałeś odpowietrzyć układ chłodzenia

[br]Dopisany: 18 Październik 2009, 13:30_________________________________________________ja odpowietrzałem i dalej to samo chciałbym wymienić jeszcze filtr kabinowy lecz nie wiem jak nawet nie wie czy tam jest

jak go wymienić i w którym miejscu on się znajduje

Opublikowano
w którym miejscu on się znajduje

po otworzeniu maski w podszybiu obok akumulatora.

czasem warto użyć funkcji :szukaj:

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Panowie a Ja mam taki problem moze ktos sie z nim spotkał Temperature slinika mam wporzadeczku na klimatroniku tez jest wszystko wporzadku zero bledow.Termostat oki ale bardzo słabe ogrzewanie w srodku uklad cały został odpowietrzony i dalej to samo weze co wchodza i wychodza no sa gorace,pompa wody Nowa SKF,filtr kabinowy tez wporzadeczku, a przestalo grzac za dnia nadzien jak przyszly tez nasze kochane mrozy hiihhihi :>Moze ktos podpowie czy to jest nagrzewnica zanieczyszczona czy silnik klapy regulacji temperatury jest zaciety bo tak przeszukalem forum sam juz niewiem??? Pozdrawiam

Opublikowano

Ja mam ten sam problem jeździłem po warsztatach i byłem u kolegi Tu jest jeden problem dlaczego nie grzeje uszczelka pod głowicą walnięta trzeba ją wymienić Werze puchną zbiera się powietrze takie objawy sprawdzcie to a na pewno jest to samo u was

Opublikowano

Problem pokonany został dzisiaj przeplukałem nagrzewnice goraca woda pod cisniniem i Jak reka odjał:) Mam teraz Cieplutko w srodeczku.A I bylo strasznie duzo syfu w srodku w niej Pozdrawiam....

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

A wie ktoś może po czym poznać że uszczelka jest walnięta pod głowicą bo już 2 dzień szukam problemu z ogrzewaniem po warsztatach i sami nie są pewni co jest jeden mówi uszczelka albo pompa Ale zostało jeszcze przepłukać tą nagrzewnice jak nie pomorze to trzeba szukać dalej Tylko że jak złapie 90st to wtedy zaczyna ładnie grzać jak się jej trochę obrotów wstawi [br]Dopisany: 24 Grudzień 2009, 22:32_________________________________________________Problem z ogrzewaniem rozwiązany uszczelka pod głowicą była uszkodzona Została wymieniona wraz z kompletnym rozrządem wszelkiego rodzaju rolkami paskami pompą wody I chodzi teraz nie samo wicie plus plantowanie głowicy z dotarciem zaworów i wymianą uszczelniaczy No i co naj ważniejsze grzeje jest cieplutko po ujechaniu 3km Jestem zadowolony A cena takiego remontu zapłaciłem 2300 warto było :>

Opublikowano

Problem rozwiazany, wiec zamykam :wink4:

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.