Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Nie pali po wymianie odmy i czyszczeniu EGR


AdamsDH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Właśnie skończyłem wymianę odmy i czyszczenie EGR w swoim AFB. Wszystko sprawdzone i odpalam. A tu zonk. Nie pali. Pokręciłem kilka razy, ale jak nie chciał odpalić to nie katowałem VP44. Obczaiłem, że jeden przewód wysokiego ciśnienia od VP44 popuszczał ropkę :wallbash:

Dokręciłem, posprawdzałem resztę ale nadal kiszka. Nie pali. Co mogłem zj***ć przy wymianie odmy?

Przewody od VP44 poprzykręcałem ok, tak mi się wydaje, nie widzę też opcji, żeby była możliwość w ogóle zamontować je inaczej.

Przewodu od oleju do turbiny nie odkręcałem, odmę wymieniłem bez większych problemów, EGR wyczyszczony, uszczelki wymienione i taki klops. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nic nie zj... les, zapowietrzyles 'tylko' pompe vp44, procedura odpowietrzania jest na AKP (poszukaj). Ten silnik jest wredny pod tym wzgledem i nawet glupia wymiana filtra paliwa potrafi go unieruchomic. Procedura odpowietrzajaca jest upierdliwa, lecz mozna sprobowac zawalczyc bardziej tradycyjnym sposobem. Poluzuj jedna rurke przy wtryskiwaczu i krec rozrusznikiem - (serie po kilka: 8-10 sek) - powinien odpalic. Najczesciej (ja wlasnie robie ten blad) nie krecisz go wystarczajaco dlugo - wydaje sie ze 4 sekundy to wiecznosc, nalezy jednak dluzej przytrzymac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak mam kręcić więcej niż 5 sek to sram po gaciach o VP44 :-)

dokladnie :polew:

ja wlasnie robie ten blad - zupelnie tak samo. Wystarczy przytrzymac go dluzej i ... po chwili uslyszysz wspanialy ryk :)

mozliwe ze przy pompie o 'slabszej' kondycji bedziesz musial powtorzyc czynnosc.

Daj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo przy wymianie odmy odkrecilem wszystkie 6 koncowek wtryskow i krecilem po 15sek. jak zaczela puszczac z nich ropa podokrecal i krecenie znowu max 2 razy po 10 sek. i odpalil ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...