Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Ciężkie odpalanie


miroy511

Rekomendowane odpowiedzi

ale jeśli silnik ma dobrą kompresje to świece nie są potrzebne i tak będzie palił tak jak mój tamtej zimy w największe mrozy dopiero teraz nie dawno wymieniłem świeczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli silnik ma dobrą kompresje to świece nie są potrzebne i tak będzie palił tak jak mój tamtej zimy w największe mrozy dopiero teraz nie dawno wymieniłem świeczki :)

Nie można powiedzieć że świece są nie potrzebne. Nawet jeśli silnik ma kompresję to przy -20*C nie zapali od strzała bez świec. Twój palił bo świeczki grzały może nie super ale zawsze to coś, bo chyba nie powiesz mi że jak tamtej zimy było -32*C to palił od strzała ze wszystkimi świecami spalonymi ? Poza tym kolega musi długo kręcić zanim zapali, co denerwuje, przeszkadza i pobiera dużo prądu z akumulatora. Dlatego zamontowano świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierw ściąg z rana jak będzie poniżej 5 stopni kapturek ze świecy wsadź prubierke na 12V do kapturka drugą cześć do aku - i zobacz czy jest prąd po przekręceniu kluczyka..

Jeśli jest to ściągasz kapturki ze świec bierzesz kawałek kabelka dajesz jedną część do aku+ i po kolei do łepków świecy jeśli zaiskrzy to cos grzeje ale może grzać już nie na końcu a cała..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, kilka sekund kręcenia to wywołało coś jeszcze np. kąt początku wtrysku. Temperaura była <5*C ? Jeśli nie to świeca nic do tego nie miała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...