Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Mocne drgania silnika po naprawie...


Yanuha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i prosze o pomoc.Temat poruszany niejednokrotnie ale w moim przypadku jest zdecydowanie inaczej.Właśnie odebrałem autko od mecha i odczuwam straszne buczenie o niskich tonach w środku,że uszy odpadywują.Wydech lużny.Przed ustawą zbieżności.

Napraw jakich dokonałem:wahacze dolne,końcówki drążków kier.,poduszki pod silnikiem,pasek klinowy,filtry,olej,uszczelka pod miską olej.,gumy na tylnej belce.

Co to może być?Proszę o podpowiedzi.

Dodam ,że plecionka też jest nowa.Mega buczenie przechodzi do drżenia np gdy opuszcze szybe.Ogólnie gdy jakiś element poczuje się lużniej odrazu nim telepota.Mechanik poruszał silnikiem i wychodzi na to że to poduchy(są nowe) a przeca są od tego aby nie przenosić drgań.

Co może być z tymi poduchami?Jakość do bani czy montaż nieodpowiedni.Pomocy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy założyłeś poduchy?

Szczerze to na tą chwile nie wiem,części zamawiałem bardzo dawno.90% części miałem od febi ale obawiam się że akurat te poduchy były zwykłe.

no to masz odpowiedz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ,że tylko ja założyłem jakieś zamienniki i tylko mi buczy.Innym nie buczy tylko mnie buczy,bo wszyscy mają Lemforder.Wszyscy macie ori Lemf......?Kto ma zamienniki i mu nie buczy?Tak sobie myślę ,że jak zamienie na Lemforderki i np nie przestanie buczeć to kolega Wihajster napisze żebym sprawdził jeszcze coś innego,a potem jeszcze i jeszcze.Mimo wszystko dziękue za interesacje tematem.Pozdrawiam ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powody buczenia moga byc 4.

1. plecionka do chrzanu, to ze nowa nie znaczy ze dobra, byc moze zle wspawana - za duze naprezenia.

2. dziura w lub luzny uklad wydechowy.

3. wieszaki ukladu wydechowego zerwane, liche lub zle wyregulowany uklad.

4. poduszki silnika lub i skrzyni biegow zuzyte lub liche....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powody buczenia moga byc 4.

1. plecionka do chrzanu, to ze nowa nie znaczy ze dobra, byc moze zle wspawana - za duze naprezenia.

Mam pytanko odnośnie wibracji przez plecionkę. Czy jak dodam gazu to też drży jak jest walnięta plecionka ? Czy po dodaniu gazu wibracje ustają ? Czy jest jakaś reguła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, nie ma reguly. trzeba auto na podnosnik lub lepiej najazd. reka dociskac elementy ukladu wydechowego (uwaga na wysoka temperature) w trakcie pracy silnika i obserwowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...