Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dwie sondy-jak to działa ?


ROBERT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi: Mam takie pytanie: Mam dwie sondy lambda. Za co odpowiedzialna jest pierwsza a za co druga?

Wiem ze pierwsza jest diagnostyczna a druga korekcyjna. Jak ktoś może niech mi wytłumaczy na czym to polega. Czy działa to na takiej zasadzie że pierwsza tylko mierzy skład spalin, a druga wprowadza korekcje do ECU, czy pierwsza już korektuje dawki paliwa a na dodatek druga jeszcze ją poprawia(czyli jak pierwsza działa poprawnie to druga nie wprowadza korekt-nie zmieniają się dla niej wartości jak dla pierwszej) Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może mi ktoś powiedzieć czy poniższy przebieg sond jest ok. tzn. czy sondy pracują prawidłowo ?

e99f225607ff0e92m.jpg

Jak widać przebieg 1 sondy (przed kat.) nie jest to idealna sinusoida, a przebieg drugiej to prawie linia prosta i utrzymuje się cały czas w okolicy 0.7V. Można coś stwierdzić na podstawie tego? Dodam jeszcze ze wczoraj przeczyściłem pierwszą sondę (do drugiej nie mam szans dostać się zwykłym kluczem) i po tym przeczyszczeniu jest trochę lepiej tzn. obroty po puszczeniu gazu powolutku spadają do ok.850RPM, przedtem prawie zawsze spadały dużo szybciej aż czasami "spadły" do 500RPM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza pracuje wmiare OK ale druga nie powinna stac w miejscu, tez powinna byc sinusoida tylko lekko przesunieta.

Ja znowu się doczytałem że jak pierwsza pracuje dobrze to przebieg drugiej powinien być prawie prosty-druga sonda wtedy nie wprowadza prawie żadnych korekt. Chyba ze źle doczytałem niech się jeszcze ktoś wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle.

Pierwsza to regulacyjna a druga - diagnostyczna.

Ma za zadanie sprawdzać "jakość" działania katalizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle.

Pierwsza to regulacyjna a druga - diagnostyczna.

Ma za zadanie sprawdzać "jakość" działania katalizatora.

Tzn. co źle ?

Jak według Ciebie pracują sondy według tego obrazka ?

Tutaj jeszcze log 031

789b97fb2ed86042m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...